OK Älme, Klassresultatlista

2011-05-08


D21L 6830 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Emma BergmanOK Skogsfalken60:220:001
2Lindha HellnerIstrums SK65:585:3620
3Louise AxelssonFK Göingarna68:418:1913
4Sofia KillanderHästveda OK73:4913:2713
5Carolina NilssonOK Kompassen77:4017:1813
6Linda JanssonIK Hakarpspojkarna78:4118:1914
7Malin SettergrenOskarströms OK89:4929:277
Katarina LindénVäxjö OKEj godk.14
Frida NilssonSkåneslättens OLEj godk.13
Emma FaxénVäxjö OKEj start14

H21L 11050 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Isak BergmanKristiansand OK76:390:00650
2Harri KarlssonOK Pan-Kristianstad77:210:4213
3Erik Folkesson BlomOK Orion79:443:051
4Emil JönssonHalmstad OK80:293:507
5Per LenanderVäxjö OK82:025:2314
6Jakob LööfOK Pan-Kristianstad86:379:5813
7Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad87:0610:2713
8Daniel NilssonOK Orion88:1611:371
9Yannick MichielsKROL BELGIUM90:1913:40650
10Mattias KillanderHästveda OK90:2213:4313
11Niklas KarlssonVäxjö OK92:5616:1714
12Peter HedbergLunds OK95:5519:1613
13Håkan GunnarssonFK Göingarna96:5020:1113
14Åke LarssonStigmännen Karlshamns OK102:1325:341
14Måns FaxénVäxjö OK102:1325:3414
15Håkan AxelssonFK Göingarna103:4327:0413
16Jeremy GenarKROL BELGIUM114:2537:46650
17Peter LarssonFK Boken130:0453:2513
Ola NybergOK OrionEj godk.1
Henrik JanssonIK HakarpspojkarnaEj start14

H21 7770 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Frans SvenssonFK Finn68:170:0014
2Roine SchölinLaholms IF OK73:185:017
3Emil AlexanderssonHalmstad OK78:089:517
4Daniel EvaldssonSK Graal79:2211:0514
5Adriaan PelckmansKROL BELGIUM89:1620:59650
6Olof ChristenssonOK Skogsfalken90:0021:431
7Daniel NilssonSkåneslättens OL92:1724:0013
Lars LundströmIF Hallby SOKEj start14

H20 7770 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Anton WibergOK Skogsfalken58:260:001
2Tobias NilssonOK Skogsfalken60:322:061
3Felix LarssonOK Skogsfalken61:593:331
4John RådbergFK Finn83:5525:2914

D18 4640 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Jenny OlssonÖrkelljunga FK56:540:0013

H18 6830 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Niclas DelinHärlövs IF76:130:0013
2David RådbergFK Finn93:4817:3514
3Kristian OxenstiernaSkåneslättens OL96:2620:1313

D16 4220 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Caroline LindelöwHärlövs IF55:010:0013
2Ylva ChristenssonOK Skogsfalken94:0839:071

H16 5220 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Mattis ErnstssonFK Göingarna55:260:0013
2Felix PerssonOK Skogsfalken65:5010:241
Albin KarlssonOK Vilse 87Ej godk.1

D14 3610 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Rebecka BrorssonTockarps IK71:160:0013

D12 3480 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Wilma MarkholmSkåneslättens OL28:410:0013
2Klara AnderssonHärlövs IF29:020:2113
3Hilda AxelssonFK Göingarna30:542:1313
4Irmalinn NilssonHärlövs IF31:463:0513
5Elinor DelinFK Åsen44:3015:4913
Lovisa RingHalmstad OKEj start7

H12 3480 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Allan HedbergLunds OK24:050:0013
2Algot NajvikOK Pan-Kristianstad28:494:4413

D10 2740 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Tea MarkholmSkåneslättens OL19:120:0013
2Tina LjungqvistLunds OK23:564:4413
3Petra ErikssonOK Gynge26:277:1513
4Tova DanielssonOK Skogsfalken29:3910:271
5Emilia HultFK Finn30:4011:2814

H10 2740 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Povel HedbergLunds OK24:210:0013
2Loke HedbergLunds OK33:138:5213
3Gustav AnderssonHärlövs IF36:3612:1513

H35 7260 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Martin SöderbergOK Orion61:100:001
2Heide PerssonAndrarums IF64:243:1413
3Carl SvenssonVäxjö OK88:5927:4914
4Roger BolinFK Finn121:5460:4414

D40 3790 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Anna LjungqvistLunds OK39:090:0013
2Marie MarkholmSkåneslättens OL42:343:2513
3Malin HellnerIstrums SK46:066:5720
4Marie OlssonÖrkelljunga FK48:279:1813
5Mona RosbergVäxjö OK59:1720:0814

H40 6590 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Magnus LarssonFK Göingarna46:420:0013
2Tony LarssonOK Skogsfalken48:241:421
3Niklas EdvardssonHästveda OK48:281:4613
4Patrik RosénVäxjö OK48:311:4914
5Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad48:532:1113
6Mattias LundinHalmstad OK49:483:067
7Thomas NilssonEslövs FK52:566:1413
8Tore TjernlundOK Vilse 8754:528:101
9Magnus LarsenFK Boken56:249:4213
10Håkan ErikssonHästveda OK57:0910:2713
11Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad58:5312:1113
12Björn NilssonHärlövs IF59:0512:2313
13Fabian LjungquistLunds OK64:1717:3513
14Arne ThellEslövs FK72:0325:2113
15Fredrik OskarssonRonneby OK81:3834:561
Marco SmuldersKOVZ orienteering clubEj start
Fredrik PerssonHelsingborgs SOKEj start13

D45 3790 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Ingela EkelövSkåneslättens OL34:130:0013
2Ingela AnderssonLunds OK36:312:1813
3Anneli CarlssonFK Finn38:184:0514
4Katarina HenmyrOK Vilse 8741:577:441
5Pernilla LarssonOK Skogsfalken43:349:211
6Ingrid JohanssonLaholms IF OK46:2512:127
7Cecilia LingerudOK Skogsfalken48:1814:051
8Gudrun NilssonAndrarums IF57:4823:3513

H45 6260 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Joel RydströmFK Finn49:300:0014
2Mårten WikströmHalmstad OK49:310:017
3Stefan PålssonSkåneslättens OL49:530:2313
4Lars PerssonOK Skogsfalken54:014:311
5Pontus LarssonOK Skogsfalken54:164:461
6Anders BlomqvistOK Skogsfalken61:5312:231
7Per GerdleHalmstad OK64:1214:427
8Ulf NilssonOK Skogsfalken67:0117:311
9Carl AspegrenTormestorps IF73:5024:2013
10Per-Åke NilssonFK Göingarna74:3525:0513

D50 3680 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Ina LindebergSkåneslättens OL36:020:0013
2Mona PalmLessebo OK37:411:3914
3Kerstin TjernlundOK Vilse 8739:513:491
4Britt ThörnOK Vilse 8740:414:391
5Ingrid SvantesdotterFK Göingarna42:466:4413
6Wiveka ErnstssonFK Göingarna45:139:1113
7Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad45:209:1813
8Eva WildmarkAndrarums IF47:4611:4413
9Tina HagårdRävetofta OK52:3516:3313
10Lena KarlssonHalmstad OK59:2123:197
Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OKEj godk.1
Karin KlemedtssonFK FinnEj godk.14

H50 5490 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Mats BrorssonTockarps IK39:450:0013
2Ulf JungstrandMalmö OK39:560:1113
3Thomas HenmyrOK Vilse 8746:577:121
4Jan KarlssonVäxjö OK49:229:3714
5Ingemar MånssonRonneby OK51:1011:251
6Anders RådbergFK Finn51:2911:4414
7Anders ÅbergSkåneslättens OL52:0112:1613
8Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK52:3512:501
9Andreas OxenstiernaSkåneslättens OL54:2914:4413
10Ingemar NilssonFK Åsen57:1417:2913
11Örjan ChristenssonOK Skogsfalken57:3417:491
12Sverker ErikssonOK Gynge61:5422:0913
13Mats CarlssonOK Vilse 8766:2626:411
Håkan LindbergOK Vilse 87Ej start1

D55 3680 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Bente KällVäxjö OK40:590:0014
2Eva TykessonRävetofta OK41:010:0213
3Karin MemmiHalmstad OK48:287:297
4Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad48:367:3713
5Arja IngvarssonOK Vilse 8751:2810:291
6Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared55:2914:307
7Margareta SchölinTockarps IK57:5416:5513
8Kristin JohanssonOK Dacke59:3818:391

H55 5300 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Bengt LarssonFK Göingarna42:290:0013
2Adrie van OpstalKOVZ orienteering club44:472:18
3Roger ThörnOK Vilse 8745:583:291
4Björn KarlssonHalmstad OK47:154:467
5Thomas NilssonFK Göingarna49:096:4013
6Per NilssonStigmännen Karlshamns OK50:568:271
7Ingmar EkelövSkåneslättens OL51:218:5213
8Jan KarlssonOK Virdarna52:3910:1014
9Jan Olof FermFK Göingarna54:3312:0413
10Anders WibergOK Skogsfalken57:0714:381
11Yngve ErnstssonFK Göingarna57:5015:2113
12Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad62:2619:5713
13Mats IngvarssonOK Vilse 8766:4424:151
14Lars Göran KillanderHästveda OK84:3242:0313
Ken RagnarssonOK KompassenEj start13

D60 3620 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Margareta SvenssonOK Vilse 8741:390:001
2Lena SöderbergOK Skogsfalken45:434:041
3Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK47:145:351
4Lisa KumlinVäxjö OK50:198:4014
5Åsa StåhlHjärnarps GH OL54:0012:2113
6Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK57:0815:2914
7Eva ArvidssonAlvesta SOK66:3624:5714
8Ellbritt SvenssonFK Finn72:3931:0014
9Britt-Marie PerssonFK Finn89:3547:5614
Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OKEj godk.1
Lena JönssonLaholms IF OKEj start7
Britt-Marie MagnussonLaholms IF OKEj start7
Karin LarssonOK KompassenEj start13

H60 4670 meter 28 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Håkan WinnbergIK Trenne Ullared40:340:007
2Agne BengtssonOK Kompassen40:520:1813
3Leif SandgrenFrosta OK41:110:3713
4Göran JohnssonSkåneslättens OL41:351:0113
5Stig JohanssonBredaryds SOK43:172:4314
6Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK44:203:461
7Lars SvenssonOK Vilse 8746:255:511
8Krister NilssonVäxjö OK47:336:5914
9Bill SchölinTockarps IK50:3710:0313
10Åke PerssonHjärnarps GH OL50:4810:1413
11Anders PerssonOK Vilse 8750:5810:241
12Gert OlssonTockarps IK54:5914:2513
13Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken55:5615:221
14Kent SvenssonOK Skogsfalken57:5317:191
15Lars PerssonOK Kompassen58:1917:4513
16Roger BergvikVäxjö OK59:4419:1014
17Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK60:3520:011
18Ingvar JonssonVärend GN OL61:1120:3714
19Leif AlfredssonVäxjö Allmänna IS61:4021:0614
20Sölve AnderssonFK Finn62:0721:3314
21Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK63:0922:351
22Bengt HanssonAndrarums IF67:1426:4013
23Roland NilssonOK Kompassen67:3126:5713
24Bengt StåhlHjärnarps GH OL68:2727:5313
25Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK73:3933:0513
26Börje ÅkessonFrosta OK75:4135:0713
Sune AnderssonHalmstad OKEj start7
Göran LarssonOK KompassenEj start13

D65 3140 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Birgitta OlssonRonneby OK32:300:001
2Gull SvenssonTockarps IK37:224:5213
3Helen AndertoftMarkaryds FK37:525:2214
4Ann-Mari PerssonVäxjö OK41:278:5714
5Torill SvendsenLunds OK43:0310:3313
6Ulla HåkanssonOK Gynge43:3811:0813
7Berit ByströmOK Virdarna44:1411:4414
8Solbritt GustafssonOK Virdarna45:2812:5814
9Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK46:4314:131
10Karin BengtssonOK Kompassen48:3816:0813
11Brita DahlbergHässleholms OK50:1617:4613
12Siw NilssonOK Kompassen53:0920:3913
13Ann-Charlotte JensenAndrarums IF53:1720:4713
14Kerstin Ingegerd NilssonTormestorps IF54:5222:2213
15Karin LindénOK Gynge57:5325:2313
16Marianne CarlssonSkåneslättens OL58:3926:0913
17Barbro NilssonAlvesta SOK63:1430:4414
18Eva BergstrandVärend GN OL64:3432:0414
Gullevi SvenssonRonneby OKEj godk.1
Gullan SvenssonHjärnarps GH OLEj start13
Gunnel AnderssonAndrarums IFEj start13

H65 4220 meter 26 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Nils KarlssonVäxjö Allmänna IS39:300:0014
2Bo OlofssonHästveda OK39:490:1913
3Per-Olof FernbergIS Skanne40:220:5213
4Bengt BergmanLunds OK41:061:3613
5Kjell MånssonRonneby OK43:023:321
6Kent EkdahlEmmaboda Verda OK44:335:0314
7Ingemar AnderssonOK Orion45:556:251
8Tommy OlssonOK Dacke46:196:491
9Waste ByströmOK Virdarna47:428:1214
10Erling LarssonHässleholms OK48:138:4313
11Björn NordströmHässleholms OK50:5111:2113
12Lennart BohmanFK Vittus51:3112:011
13Göran SvenssonFK Finn51:4212:1214
14Kenneth ArvidssonAlvesta SOK52:1612:4614
15Tommy PerssonVäxjö OK52:4813:1814
16Bertil OttossonFK Göingarna53:3414:0413
17Jan-Evert OhlssonAndrarums IF54:0814:3813
18Inge PerssonFK Boken55:2015:5013
19Sven JonassonOK Skogsfalken55:3116:011
20Lars LindénOK Gynge57:4718:1713
21Bengt NilssonAlvesta SOK58:2818:5814
22Verner LönnqvistHärlövs IF59:4420:1413
23Bengt-Åke NilssonOK Torfinn63:0923:3913
24Ingemar ErlandssonVäxjö OK64:0124:3114
25Christer SvenssonFK Finn77:1237:4214
John-Erik BergstrandVärend GN OLEj godk.14

D70 2850 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Barbro HugossonLunds OK41:310:0013
2Karin LexellOK Torfinn43:442:1313
3Elsa SvenssonOK Vilse 8743:522:211
4Gunnel WesterÖrkelljunga FK45:444:1313

H70 3830 meter 28 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Roland KarlssonRonneby OK40:120:001
2Hagbert PerssonVäxjö OK42:182:0614
3Bo SvenssonTockarps IK42:222:1013
4Stig KarlssonLessebo OK42:312:1914
5Bertil LööfOK Pan-Kristianstad43:243:1213
6Kurt BergstrandLessebo OK43:433:3114
7Lennart JohanssonHässleholms OK43:563:4413
8Anders CarlssonSkåneslättens OL44:254:1313
9Ernie BroströmHalmstad OK44:504:387
10Arne KruseStigmännen Karlshamns OK46:366:241
11Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad51:4511:3313
12Ragnar OlssonRonneby OK52:1011:581
13Hubert HugossonOK Gynge52:1712:0513
14Bo WadensjöFK Finn55:2815:1614
15Börje JohanssonFK Finn56:1216:0014
16Nils-Åke NilssonFK Göingarna56:1516:0313
17Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK56:4816:3614
18Brodde NilssonOK Skogsfalken57:2617:141
19Gunnar DahlVäxjö OK57:3417:2214
20Sten JohanssonOK Skogsfalken58:0217:501
21Roland EdvinssonFK Göingarna58:1518:0313
22Göran PerssonFK Finn62:3222:2014
23Göran HolmbergMarkaryds FK83:0142:4914
24Bertil AhlbergOK Gynge84:0643:5413
Nils-Åke NilssonHärlövs IFEj godk.13
Owe SvenssonOK OrionEj godk.1
Gunnar SandströmOK Pan-KristianstadEj start13
Sven LevinAndrarums IFEj start13

D75 2850 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Kerstin HenmyrOK Vilse 8738:440:001
2Gunvor GöranssonLaholms IF OK42:223:387
3Gun HanssonAndrarums IF42:524:0813
4Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg55:0716:237

H75 3140 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Börje NilssonHässleholms OK40:430:0013
2Stig JohanssonHalmstad OK42:091:267
3Klas TykessonRävetofta OK42:151:3213
4Bernt PeterssonAlvesta SOK49:368:5314
5Bengt EdvardssonOK Torfinn49:388:5513
6Ingvar PeterssonHässleholms OK50:159:3213
7Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK50:5410:111
8Jan-Eric NelkingFK Åsen51:5511:1213
9Bertil ÅkessonVäxjö Allmänna IS56:1615:3314
10Evald JohanssonLessebo OK67:2726:4414

H80 3140 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Sven SvenssonFK Vittus42:540:001
2Curt HjalmarssonHässleholms OK55:5713:0313

Insk 2190 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Julia HultFK Finn30:130:0014
2Fanny CarlssonFK Finn30:510:3814
3Ellen CarlssonFK Finn30:580:4514
4Emil AnderssonOK Virdarna34:384:2514
5Hjalmar AxelssonFK Göingarna48:3718:2413
6Ellen AnderssonHärlövs IF49:0518:5213

U1 2190 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Erik ÅkessonVäxjö Allmänna IS23:460:0014
2Enya NilssonFK Göingarna25:091:2313
3Timo SmuldersKOVZ orienteering club25:562:10
4Elliot SjöforsOK Älme32:509:0414
5Naomi van OpstalKOVZ orienteering club34:5811:12
6Lara SmuldersKOVZ orienteering club35:2611:40
7Tobias van OpstalKOVZ orienteering club35:3411:48
8Klas LjungqvistLunds OK35:4612:0013
9Hugo DanielssonOK Skogsfalken41:5118:051

U2 2740 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Melvin NilssonHärlövs IF32:570:0013
2Oscar NilssonAlvesta SOK38:175:2014

Ö1 2740 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Per-Anton PerssonTormestorps IF21:390:0013
2Kerstin JönssonKlubblös33:5812:1914
3Mia HellVäxjö OK35:1013:3114
4Karin SettergrenOskarströms OK44:4423:057
5Ingrid WerlinSimlångsdalens IF45:5124:127
6Ingegerd WadensjöFK Finn50:3128:5214
7Julia MiklosLaholms IF OK60:1838:397
8Erik PerssonVäxjö Allmänna IS68:3947:0014
Bengt PetterssonOK ÄlmeEj godk.14
Ulla FolkessonFK GöingarnaEj godk.13

Ö2 3480 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Matti NilssonHärlövs IF25:450:0013
2Ingrid NilssonVäxjö OK38:1812:3314
3Jenny Rigby OredssonKlubblös42:4116:5614
4Dorte RasmussenKlubblös42:5417:0914
5Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK50:0724:221
6Anette BjelkHästveda OK51:4225:5713
7Margareta KillanderHästveda OK51:4526:0013
8Leif SandströmStigmännen Karlshamns OK58:2232:371
9Karina NilssonLunds OK62:4837:0313
10Gunilla LagerlöfStigmännen Karlshamns OK63:2037:351

Ö3 5200 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Anna EliassonOK Skogsfalken42:380:001
2Melissa MillburnKlubblös43:350:5714
3Krister AnderssonOK Virdarna50:037:2514

Ö4 3580 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Oliver AndersénOK Skogsfalken42:260:001
2Conny BerggrenVäxjö Allmänna IS43:060:4014
3Anders AndreassonEmmaboda Verda OK53:4311:1714
4Arne PerssonOK Gynge53:4811:2213
5Jessica SjögrenVäxjö Allmänna IS54:4912:2314
6Sven JohanssonBodafors OK58:2616:0014
7Rebecca StaffasVäxjö OK59:3017:0414
8Bengt HallerödOK Skogsfalken61:3219:061
9Kenneth WerlinSimlångsdalens IF62:4120:157
10Linn ErikssonOK Gynge66:0223:3613
11Helena PrippBodafors OK67:0824:4214
12Elis LundkvistOK Gynge74:0731:4113
13Patrik LjunggrenVittsjö OK77:1334:4713
14Nils HenmyrOK Vilse 8778:4536:191
15Jan DahlbergHässleholms OK79:5537:2913
16Anna JohanssonLaholms IF OK80:3738:117
17Karin WiderbergOK Skogsfalken86:1143:451
18Torsten HannrupOK Kompassen86:4844:2213
19Karin NilssonFK Göingarna104:3562:0913
Ingegerd NilssonOK SkogsfalkenEj godk.1
Nils AnderssonOK KompassenEj godk.13

Ö5 4020 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Stefan MattissonFK Göingarna49:430:0013
2Bengt BengtssonTormestorps IF54:314:4813
3Bengt JönssonHalmstad OK58:068:237
4Hampus WeddigMalmö OK60:4511:0213
5Lidy GrangeHerlufsholm OK64:3314:50650
6Victoria JonssonOK Pan Kristianstad69:0519:22
7Leif Bertil Gösta MalmMarkaryds FK72:2122:3814

Ö6 5460 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Ola MarkholmSkåneslättens OL53:510:0013
2Jens NordalStigmännen Karlshamns OK54:360:451
3Christel OhlssonFK Åsen64:5611:0513
4Sandra NilssonFK Åsen68:3814:4713
5Håkan KarlssonOK Gynge74:4220:5113
6David SällbergPan-Kristianstad112:3258:41
Ola NilssonAlvesta SOKEj godk.14

Ö7 3050 meter 28 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Josefine AlbinssonOK Skogsfalken34:350:001
2Benkt AndersonLunds OK35:511:1613
3Ronny CarlssonOK Skogsfalken37:493:141
4Jessica BjelkHästveda OK39:114:3613
5Britt-Marie BengtssonFK Åsen39:495:1413
6Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK41:527:171
7Tommy BengtssonHässleholms OK42:237:4813
8Per SundbergGävle OK43:459:105
9Anna-Lena LundellGävle OK44:179:425
10Barbro MartinssonOK Tyringe44:4310:0813
11Morgan BjelkHästveda OK44:4710:1213
12Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK44:5810:231
13Torgny ÅstedtHärlövs IF47:0012:2513
14Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK47:2812:531
15Ruben EdvardssonHästveda OK47:3513:0013
16Helen NilssonHärlövs IF49:1114:3613
17Mats RosénHästveda OK51:3917:0413
18Annika JonssonOK Vilse 8753:0718:321
19Kennerth GustafssonOK Virdarna53:2218:4714
20Siw BlomkvistOK Vilse 8753:5219:171
21Margret KarlssonOK Skogsfalken56:4922:141
22Lillemor BlomqvistOK Vilse 8757:2322:481
23Stig SvenssonOK Virdarna59:2724:5214
24Britt ÅkessonHässleholms OK59:3825:0313
25Ann-Kristin LenanderVäxjö OK63:3028:5514
26Johan LenanderVäxjö OK64:5530:2014
27Sedney HugossonLunds OK65:4031:0513
28Kjell NybergIS Kullen73:5539:2013

Ö8 5300 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Per-Ola OlssonOK Vilse 8741:140:001
2Torbjörn JohanssonBredaryds SOK43:232:0914
3Klas SamuelssonVäxjö OK48:587:4414
4Susanne AnderssonHärlövs IF52:2711:1313
5Louise FurubomSöderhamns OK54:2913:158
6Bengt-Åke JonassonFK Finn55:5314:3914
7Daniel LundkvistHalmstad Garnisons IF55:5714:437
8Mats TellqvistHalmstad OK56:1715:037
8Jörgen GöranssonFK Göingarna56:1715:0313
9Mikael StaffasVäxjö OK57:0115:4714
10Peter BlomqvistKlubblös57:0315:4914
11Åke OlssonHässleholms OK61:5820:4413
12Lennart MartinssonOK Tyringe64:4023:2613
13Mats-Ola PerssonTormestorps IF65:4624:3213
14Leif KarlssonFrosta OK67:3826:2413
15Kalle LindqvistVäxjö OK68:0926:5514
16Stefan NilssonStigmännen Karlshamns OK69:4828:341
17Torsten GrangeHerlufsholm OK71:3130:17650

Ö9 7260 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Emil AndreassonEmmaboda Verda OK59:590:0014
2Marcus BillOK Pan-Kristianstad64:194:2013
3Fredrik HjortHelsingborgs SOK72:5312:5413
4Olof LethagenKlubblös74:0814:0914
5Jan-I NygrenFK Boken86:4526:4613
6Leif-Åke AnderssonFK Boken87:4627:4713
7Willy OhlssonRävetofta OK92:0932:1013


Skapad 2011-05-08 16:57:59 med OLA version 5.0.0-RC12