OK Älme Medel-DM 2010lö 2010-09-11 14:52
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl     Rank tartnr Namn                                År   Dst Klubb                     Tid Tvlmärke 



H80  (3)       2500 m                      

    1               2 Sture Jansson                       27       Emmaboda Verda OK       40:29 G        
    2             690 Sven Andersson                      30       OK Stigen               42:03 G        
    3               1 Harry Ahlqvist                      24       Växjö OK                44:27 G        



H75  (13)      2500 m                      

    1              10 Ragnar Collryd                      35       Bredaryds SOK           27:28 G        
    2               9 Gillis Alm                          34       Växjö OK                29:39 G        
    3              12 Johan Jansson                       34       Växjö OK                30:22 G        
    4              11 Allan Håkansson                     33       SOK Viljan              31:18 S        
    5               3 Torild Bornetun                     35       Skillingaryds FK        32:10 S        
    6               7 Werner Törnblom                     35       Växjö OK                32:37 S        
    7             660 Sven-Erik Ingema Lund               34    14 Anderstorps OK          33:07 S        
    8               4 Lars-Erik Malmqvist                 32       Växjö OK                34:46 S        
    9               6 Bengt-Åke Borgemo                   34       SOK Viljan              37:24 S        
   10               8 Per-Olof Persson                    35       Skillingaryds FK        44:39          
   11             633 Bengt Edvardsson                    32       OK Torfinn              45:13          
   12               5 Evald Johansson                     34       Lessebo OK              48:13          

                   13 Bertil Åkesson                      33       Växjö Allmänna IS    Ej godk.          



H70  (17)      2700 m                      

    1              16 Erland Ling                         40       Jönköpings OK           27:50 G        
    2              22 Sören Bråhn                         38       Jönköpings OK           31:04 S        
    3              21 Bo Wadensjö                         38       FK Finn                 33:03 S        
    4              15 Göran Karlsson                      38       OK Bävern               35:02 S        
    5             627 Peo Bengtsson                       33       OK Pan-Kristianstad     35:37 S        
    6              27 Rolf Hallberg                       40       Nässjö OK               37:57 S        
    7              25 Göran Thour                         40       Värend GN OL            38:51 S        
    8              17 Kurt Bergstrand                     39       Lessebo OK              38:59 S        
    9             657 Bernt Petersson                     36       Alvesta SOK             40:16 B        
   10              24 Stig Karlsson                       40       Torsås OK               40:20 B        
   11              14 Börje Johansson                     37       FK Finn                 43:20          
   12              20 Lennart Eriksson                    37       OK Stigen               43:32          
   13              18 Arne Sävenstrand                    39       Hultsfreds OK           48:22          
   14              19 Gunnar Dahl                         37       Växjö OK                51:25          

                   23 Sven-Åke Andertoft                  39       Markaryds FK         Ej godk.          
                   28 Sivert Axelsson                     37       Kalmar OK            ej start          
                   26 Alf Johansson                       40       Växjö OK             ej start          



H65  (21)      2700 m                      

    1              31 Morgan Ljung                        45       Vaggeryds SOK           25:39 G        
    2             666 Åke Eckerbom                        44    14 IFK Sävsjö              26:47 G        
    3              41 Lars-Åke Claesson                   43       Skillingaryds FK        27:06 G        
    4              37 Nils Karlsson                       45       Växjö Allmänna IS       27:10 G        
    5              43 Kent Ekdahl                         45       Emmaboda Verda OK       28:18 G        
    6              32 Waste Byström                       43       OK Virdarna             29:28 S        
    7              36 Gunnar Wallin                       44       Jönköpings OK           30:34 S        
    8              38 Jan-Ulf Karlsson                    44       Målilla OK              30:51 S        
    9              33 Leif Lindström                      43       Nybro OK                31:50 S        
   10              35 Stellan Ahnström                    45       Forserums SOK           33:37 S        
   11              46 Erling Ekelöf                       42       Värend GN OL            34:03 S        
   12             669 Raimo Salminen                      41       OK Pan-Kristianstad     34:44 S        
   13              44 Gerth Sällström                     43       Lessebo OK              35:13 S        
   14              30 Göran Svensson                      45       FK Finn                 35:26 S        
   15             685 Krister Sandblad                    42       Växjö OK                35:48 S        
   16              29 Hagbert Persson                     41       Växjö OK                36:26 S        
   17              34 John-Erik Bergstrand                42       Värend GN OL            41:05          
   18              42 Göran Persson                       41       FK Finn                 52:16          

                   40 Stefan G Larsson                    45       OK Njudung           Ej godk.          
                   39 Anders Buhré                        42       Nybro OK             Ej godk.          
                   45 Kenneth Karlsson                    45       Nybro OK             Ej godk.          



H60  (24)      3000 m                      

    1              69 Krister Nilsson                     49       Växjö OK                26:30 G        
    2              64 Ronny Hjalmarsson                   47       Emmaboda Verda OK       27:42 G        
    3              61 Ingemar Johansson                   46       Växjö OK                29:41 G        
    4              58 Gunnar Enberg                       47       Målilla OK              31:06 S        
    5              52 Roland Nilsson                      46       SOK Viljan              31:34 S        
    6              56 Stig Johansson                      48       Bredaryds SOK           32:35 S        
    7              47 Bengt Sörensen                      47       Jönköpings OK           33:03 S        
    8              62 Hans Lingfors                       49       IF Hallby SOK           33:08 S        
    9              51 Sven-Olof Larsson                   49       Växjö Allmänna IS       33:24 S        
   10              59 Bo Turesson                         47       OK Bävern               34:23 S        
   11             631 Eric Tenland                        47       Stigmännen Karlshamn    35:50 S        
   12              55 Jan Wingstedt                       47       Bodafors OK             36:30 S        
   13              53 Lars-Åke Sjökvist                   47       Värend GN OL            36:52 S        
   14              60 Ingvar Jonsson                      48       Värend GN OL            37:02 S        
   15              57 Jörgen Fransson                     47       Emmaboda Verda OK       38:16 B        
   16              67 Karl-Evert Annegård                 47       SOK Viljan              40:32 B        
   17              48 Lennart Barkestam                   49       IK Hakarpspojkarna      41:16          
   18              50 Roland Gustavsson                   49       Alvesta SOK             42:03          
   19              54 Kenneth Lindblom                    48       Växjö OK                42:30          
   20              49 Jan Påhlstorp                       46       Emmaboda Verda OK       44:13          

                   66 Leif Alfredsson                     47       Växjö Allmänna IS    ej start          
                   68 Bengt Elmersson                     50       Värend GN OL         ej start          
                   65 Leo Jensen                          49       OK Stigen            ej start          
                   63 Staffan Dittmer                     48       IK Hakarpspojkarna   ej start          



H55  (19)      3500 m                      

    1              82 Kennet Sandström                    54       OK Stigen               28:40 G        
    2              79 Lennart Kalen                       54       SOK Viljan              28:55 G        
    3              75 Kjell Nero                          54       Nässjö OK               28:57 G        
    4              78 Arne Andersson                      53       Bredaryds SOK           31:58 G        
    5              73 Magnus Gustavsson                   55       Alvesta SOK             33:53 S        
    6             681 Christer Folkesson                  53       Eksjö SOK               34:00 S        
    7              70 Ulf Svensson                        53       OK Njudung              34:07 S        
    7              76 Stefan Carlsson                     54       SOK Viljan              34:07 S        
    9              72 Leif Carlsson                       53       SOK Viljan              38:18 S        
   10              81 Jan Danielsson                      54       Kalmar OK               38:32 S        
   11              74 Lars Eriksson                       55       Kalmar OK               39:23 S        
   12              71 Leif Johansson                      53       Kexholms SK             39:29 S        
   13              83 Göran Svenson                       52       SOK Viljan              40:51 S        
   14             639 Mats Ingvarsson                     53       OK Vilse 87             48:50          
   15              77 Sven-Olof Johansson                 51       Vaggeryds SOK           50:36          
   16             684 Roger Bergvik                       51       Växjö OK              1:09:27          

                   80 Lennart Larsson                     55       Jönköpings OK        ej start          
                  630 Christer Kaisajuntti                54       OK Skogsfalken       ej start          
                  635 Lennart Erfors                      53       OK Torfinn           ej start          



H50  (22)      3500 m                      

    1              99 Stefan Kollberg                     60       Eksjö SOK               24:10 G        
    2              91 Ingemar Skaar                       58       Jönköpings OK           26:24 G        
    3              98 Arto Blomdahl                       60       IK Hakarpspojkarna      27:40 G        
    4              90 Lars-Gunnar Nilsson                 59       Eksjö SOK               28:12 S        
    5              96 Magnus Johansson                    59       Växjö OK                28:43 S        
    6              93 Svante Bjurgren                     56       IK Hakarpspojkarna      29:42 S        
    7              84 Tommy Ljungdahl                     60       IK Hakarpspojkarna      30:51 S        
    8              94 Arne Klintberg                      58       Eksjö SOK               31:02 S        
    9              85 Håkan Sandstedt                     60       Eksjö SOK               32:52 S        
   10              88 Anders Rådberg                      59       FK Finn                 33:11 S        
   11             640 Tore Tjernlund                      58       OK Vilse 87             34:12 S        
   12             656 Mats Arnesson                       58       Alvesta SOK             35:01 B        
   13              87 Jan Karlsson                        59       Växjö OK                36:45 B        
   14              92 Bo Salomonsson                      56       Kalmar OK               39:08          
   15             101 Lars Eklund                         56       Växjö OK                41:20          
   16             100 Ingmar Andersson                    58       Jönköpings OK           41:41          
   17             667 Lennart Eriksson                    58       Sol Tranås              43:48          
   18             102 Bo Petersson                        59       Lessebo OK              45:37          
   19              97 Manfred Olejnik                     57       SOK Viljan              48:07          

                   95 Reino Örn                           60       Markaryds FK         ej start          
                   86 Mikael Johansson                    57       OK Gisle             ej start          
                   89 Bengt Petersson                     57       IK Hakarpspojkarna   ej start          



H45  (39)      3500 m                      

    1             128 Mikael Hansson                      62       Bredaryds SOK           24:31 G        
    2             129 Bo Granstedt                        63       IK Hakarpspojkarna      26:11 G        
    3             112 John Carlsson                       62       Värend GN OL            26:48 G        
    4             111 Peter Ekdahl                        65       Emmaboda Verda OK       27:27 G        
    5             135 Mats Ljungqvist                     65       Kexholms SK             27:34 G        
    6             114 Gert Jonsson                        62       IK Hakarpspojkarna      28:34 S        
    7             125 Joel Rydström                       65       FK Finn                 28:43 S        
    8             132 Mats Söderberg                      64       Kalmar OK               28:44 S        
    9             131 John E Eriksson                     62       Växjö OK                28:45 S        
   10             134 Gunnar Sjökvist                     65       Värend GN OL            28:52 S        
   11             136 Tomas Karlsson                      62       OK Njudung              29:27 S        
   12             113 Mats Nylund                         65       Bredaryds SOK           30:19 S        
   13             103 Stefan Olofsson                     62       OK Gisle                30:30 S        
   14             115 Claus Johansson                     65       Jönköpings OK           30:43 S        
   15             133 Rolf E Johansson                    63       Västerviks OK           30:44 S        
   16             130 Krister Rosjö                       65       Jönköpings OK           30:59 S        
   17             648 Clas Löfkvist                       63       OK Njudung              31:14 S        
   18             109 Glen Håkansson                      63       Växjö OK                31:31 S        
   19             127 Jonas Andersson                     65       Värend GN OL            32:11 S        
   20             106 Urban Anderson                      65       Kexholms SK             33:28 S        
   21             121 Anders Claesson                     64       Burseryds IF            33:34 S        
   22             122 Sven Mikkelsen                      64       SOK Viljan              33:51 S        
   23             108 Lars-Olof Lundquist                 63       Nybro OK                33:53 S        
   24             119 Göran Persson                       62       Värend GN OL            35:18 B        
   25             116 Håkan Östergren                     62       Växjö OK                35:46 B        
   26             104 Michael Hertin                      64       Västerviks OK           38:12          
   27             123 Anders Svalbring                    64       Målilla OK              38:43          
   28             110 Jonas Bornetun                      63       Skillingaryds FK        39:13          
   29             120 Håkan Andersson                     65       Vimmerby OK             40:26          
   30             124 Anders Sjöberg                      65       OK Reftele              42:38          
   31             117 Egon Gustavsson                     61       OK Bävern               44:12          
   32             645 Bengt-Åke Jonasson                  62       FK Finn                 45:16          
   33             689 Torbjörn Kvist                      61    14 Hässleby SOK            50:04          
   34             138 Magnus Porle                        64       Växjö OK                50:54          
   35             118 Anders Pettersson                   62       Västerviks OK           52:49          
   36             126 Gustaf Torenstam                    62       Emmaboda Verda OK       55:34          

                  105 Sven Lundgren                       65       Värend GN OL         Ej godk.          
                  107 Per Sandlund                        62       OK Njudung           ej start          
                  137 Håkan Almqvist                      62       Nybro OK             ej start          



H40  (46)      3500 m                      

    1             157 Ingvar Åkesson                      67       IK Hakarpspojkarna      22:10 G        
    2             173 Magnus Svensson                     66       Nässjö OK               22:50 G        
    3             149 Fridolf Eskilsson                   69       IK Hakarpspojkarna      23:38 G        
    4             172 Björn Andersson                     67       Jönköpings OK           23:43 G        
    5             159 Våge Rindstig                       69       SOK Viljan              23:59 G        
    6             174 Kristian Palm                       67       IK Hakarpspojkarna      24:22 G        
    7             141 Lennart Söderberg                   68       IK Hakarpspojkarna      24:25 G        
    8             178 Lars Svensson                       67       IK Hakarpspojkarna      24:45 G        
    9             164 Anders Ling                         70       Jönköpings OK           25:12 G        
   10             162 Mats Granstedt                      67       IK Hakarpspojkarna      25:43 G        
   11             147 Tommy Ask                           68       Jönköpings OK           25:59 G        
   12             153 Matti Envall                        68       IK Hakarpspojkarna      26:12 S        
   13             145 Håkan Johansson                     68       IK Hakarpspojkarna      26:16 S        
   14             144 Peter Aronsson                      68       Bredaryds SOK           27:40 S        
   15             163 Lars Nordgren                       67       Eksjö SOK               27:44 S        
   16             166 Mattias Ossiansson                  70       IK Hakarpspojkarna      27:55 S        
   17             155 Magnus Ericsson                     70       Växjö OK                28:12 S        
   18             176 Magnus Månsson                      67       Växjö OK                28:44 S        
   19             170 Bengt Öhlund                        70       IK Hakarpspojkarna      28:50 S        
   20             146 Tobias Borger                       70       Kalmar OK               28:56 S        
   21             143 Per Erlandsson                      70       Vimmerby OK             29:42 S        
   22             179 Jonas Bergfors                      66       SOK Viljan              30:04 S        
   23             148 Peter Sahlin                        66       Nässjö OK               30:21 S        
   24             151 Rickard Danielsson                  69       Vimmerby OK             30:40 S        
   25             177 Björn Karlsson                      69       Kexholms SK             31:12 S        
   26             167 Mats Silversten                     70       OK Stigen               31:29 S        
   27             160 Robert Hjelm                        70       Vimmerby OK             33:06 B        
   27             168 Cristian Olivestam                  67       Vimmerby OK             33:06 B        
   29             150 Per Johansson                       66       OK Reftele              33:31 B        
   30             158 Göran Nord                          67       Sol Tranås              33:56 B        
   31             629 Anders Blomqvist                    66       OK Skogsfalken          35:27          
   32             679 Christer Johansson                  67       Eksjö SOK               37:28          
   33             142 Per Björnlinger                     66       IK Vista                38:08          
   34             663 Stefan Reiver                       66       Bodafors OK             39:57          
   35             154 Johan Billing                       68       Målilla OK              41:15          
   36             156 Mats Johansson                      67       Bredaryds SOK           41:20          
   37             165 Ola Karlsson                        70       Torsås OK               43:22          
   38             643 Ola Jönsson                         67       OK Vilse 87             43:41          
   39             140 Jonas Persson                       67       Torsås OK               46:16          
   40             171 Joakim Ekdahl                       70       Emmaboda Verda OK       47:14          
   41             169 Magnus Trofast                      69       Bredaryds SOK           53:36          

                  175 Jonas Olausson                      69       Målilla OK           Ej godk.          
                  139 Klas Friborg                        68       Jönköpings OK        ej start          
                  161 Johan Hansson                       66       Nässjö OK            ej start          
                  152 Tomas Karlsson                      67       Kexholms SK          ej start          
                  654 Michael Adamsson                    70       Nybro OK             ej start          



H35  (9)       5000 m                      

    1             183 Thord Hultberg                      75       SOK Viljan              37:09 G        
    2             672 Marcus Alexandersson                73       Kalmar OK               43:06 S        
    3             184 Lars-Göran Sjökvist                 73       Värend GN OL            43:10 S        
    4             182 Andreas Niemi                       74       Emmaboda Verda OK       44:38 S        
    5             180 Gunnar Wärnfeldt                    73       Kalmar OK               45:09 S        
    6             185 Anders Edvardsson                   71       Eksjö SOK               49:22 S        
    7             186 Nicklas Kallerbäck                  72       Emmaboda Verda OK       54:00 S        
    8             181 Göran Klemming                      72       OK Stigen             1:07:23          
    9             187 Patrik Lundqvist                    71       Nybro OK              1:20:41          



H21  (32)      5400 m                      

    1             200 Patrik Karlsson                     87       IK Hakarpspojkarna      32:48 G        
    2             212 Andreas Jansson                     82       IK Hakarpspojkarna      33:12 G        
    3             196 Erik Holmberg                       88       IK Hakarpspojkarna      34:44 G        
    4             193 Peter Jacobsson                     68       IK Hakarpspojkarna      35:34 G        
    5             211 Per Lenander                        77       Växjö OK                36:56 G        
    6             197 Fredrik Rosén                       78       Jönköpings OK           37:29 S        
    7             191 Rasmus Leo                          88       Bredaryds SOK           37:44 S        
    8             210 Håkan Svensson                      63       Bredaryds SOK           38:43 S        
    9             206 Andreas Rangert                     68       IK Hakarpspojkarna      38:56 S        
   10             208 Markus Klevegård                    73       Växjö OK                40:35 S        
   11             204 Fredrik Johansson                   88       Bredaryds SOK           41:04 S        
   12             686 Håkan Bengtsson                     78       Värend GN OL            41:30 S        
   13             188 Gabriel Ireståhl                    88       Sol Tranås              41:41 S        
   14             194 Thomas E Eriksson                   73       Kexholms SK             42:33 S        
   15             202 Niklas Karlsson                     82       Växjö OK                42:42 S        
   16             195 Måns Faxén                          76       Växjö OK                43:18 S        
   17             207 Patrik Johansson                    87       Kexholms SK             44:46 S        
   18             201 Henrik Kroksmyr                     77       Värend GN OL            47:14 B        
   19             683 David Viberg                        78       Växjö OK                48:15 B        
   20             671 Fredrik Eriksson                    82       Bredaryds SOK           50:03          
   21             198 Per Hult                            81       Bredaryds SOK           55:47          
   22             189 Anders Persson                      74       Växjö OK                56:17          
   23             192 Eric Sandström                      86       OK Stigen               57:26          
   24             642 Tommy Svensson                      89       OK Gynge              1:04:04          
   25             637 Fredrik Svensson                    85       OK Torfinn            1:07:02          
   26             205 Oskar Nilsson                       88       OK Stigen             1:07:36          

                  199 Andreas Samuelsson                  78       OK Reftele           Ej godk.          
                  644 Per-Ola Olsson                      69       OK Vilse 87          Ej godk.          
                  687 Johan Lundqvist                     89       OK Gynge             Ej godk.          
                  203 Jon Petersson                       81       IK Hakarpspojkarna   ej start          
                  190 Håkan Öhlund                        73       IK Hakarpspojkarna   ej start          
                  209 Stefan Sandahl                      72       IK Hakarpspojkarna   ej start          



H20  (11)      4500 m                      

    1             215 Oscar Carlsson                      91       Eksjö SOK               29:13 G        
    2             216 Jakob Andersson                     91       Bredaryds SOK           29:25 G        
    3             222 Viktor Antonsson                    91       Eksjö SOK               34:34 S        
    4             213 Adam Sandstedt                      90       Eksjö SOK               35:43 S        
    5             219 Joel Käll-Karlsson                  90       Växjö OK                37:56 S        
    6             214 Emil Nilsson                        91       Torsås OK               38:12 S        
    7             217 John Sjösäter                       90       Eksjö SOK               38:33 S        
    7             223 David Svenson                       91       SOK Viljan              38:33 S        
    9             218 Tobias Pettersson                   90       Västerviks OK           38:49 S        
   10             221 Marcus Ramström                     91       IK Hakarpspojkarna      39:37 S        
   11             220 Anders Reimertz                     90       Eksjö SOK               41:34 S        



H18  (17)      3900 m                      

    1             232 Pontus Petersson                    92       Nybro OK                26:59 G        
    2             227 Jonathan Anderson                   92       Kexholms SK             27:41 G        
    3             238 Andreas Bergander                   92       Eksjö SOK               28:10 G        
    4             224 Eric Hansson                        93       Nässjö OK               30:11 S        
    5             233 Andreas Nilsson                     92       Markaryds FK            30:26 S        
    6             230 Felix Palmgren                      92       Eksjö SOK               30:52 S        
    7             236 Linus Wahl                          93       IK Vista                31:06 S        
    8             693 Emil Börjesson                      93       IK Hakarpspojkarna      31:31 S        
    9             225 Anton Philipsson                    93       Markaryds FK            31:50 S        
   10             234 Emil Lindström                      93       Sol Tranås              35:10 S        
   11             237 John Rådberg                        92       FK Finn                 38:27 B        
   12             235 Martin Lindström                    93       SOK Viljan              43:02          
   13             659 Johnny Andersson                    93       Målilla OK              45:24          
   14             229 Karl Holmquist                      92       IF Hallby SOK           46:33          
   15             226 Oskar Syd                           93       Sol Tranås              59:27          

                  231 Linus Lager                         93       Nässjö OK            ej start          
                  228 David Porle                         93       Växjö OK             ej start          



H16  (33)      3900 m                      

    1             255 Ludwig Ljungqvist                   94       Kexholms SK             26:38          
    2             267 Henrik Andersson                    94       Bredaryds SOK           29:17          
    3             252 Oskar Lundqvist                     95       Nybro OK                30:34          
    4             247 Jakob Wahl                          95       IK Vista                30:41          
    5             261 Johannes Eklöf                      95       IF Hallby SOK           31:22          
    6             250 Erik Karlsson                       94       Målilla OK              31:30          
    7             239 Adam Granstedt                      94       IK Hakarpspojkarna      32:06          
    8             265 Josef Svalbring                     94       Målilla OK              33:36          
    9             242 Gustav Sandstedt                    94       Eksjö SOK               33:53          
   10             249 Hampus Bergander                    95       Eksjö SOK               33:55          
   11             246 Anton Persson                       94       Markaryds FK            34:49          
   12             264 Erik Persson                        95       Eksjö SOK               35:15          
   13             240 Oscar Anderson                      95       Kexholms SK             38:01          
   14             254 Henrik Pettersson                   94       Västerviks OK           39:14          
   15             244 Oscar Gustavsson                    94       OK Bävern               43:30          
   16             263 Erik Holmberg                       95       Jönköpings OK           44:02          
   17             253 Joakim Svensson                     95       OK Älme                 44:18          
   18             251 Oskar Pettersson                    94       OK Njudung              45:30          
   19             661 Ricky Segerlund                     95       SOK Viljan              46:57          
   20             258 Daniel Posch                        95       Sol Tranås              47:03          
   21             245 Carl Torstensson                    95       Emmaboda Verda OK       47:39          
   22             259 David Rådberg                       94       FK Finn                 47:57          
   23             664 Karl Reiver                         94       Bodafors OK             49:11          
   24             670 Gustav Karlsson                     95       Torsås OK               50:54          
   25             262 Erik Henckel                        94       Kexholms SK             55:46          
   26             243 Oskar Ireståhl                      94       Sol Tranås              57:09          
   27             652 Johan Liljebjörn                    95       Nybro OK                57:21          
   28             256 Filip Olsson                        95       SOK Viljan            1:01:07          
   29             257 Erik Gunnarsson                     94       Eksjö SOK             1:05:42          

                  248 Martin Skaar                        95       Jönköpings OK        ej start          
                  266 Johan Sandlund                      94       OK Njudung           ej start          
                  260 Daniel Håkansson                    95       Växjö OK             ej start          
                  241 Philip Ekeräng                      95       SOK Viljan           ej start          



H14  (33)      3200 m                      

    1             271 Henrik Eklund                       96       Växjö OK                24:33          
    2             273 Filip Ossiansson                    96       IK Hakarpspojkarna      25:36          
    3             272 Nils Wärnsberg                      97       Eksjö SOK               27:38          
    4             288 August Kollberg                     96       Eksjö SOK               28:05          
    5             268 Adam Erickson                       96       Bodafors OK             28:30          
    6             284 Anton Erickson                      96       Bodafors OK             29:04          
    7             285 Andreas Petersson                   96       Burseryds IF            29:28          
    8             275 Oskar Lind                          97       SOK Viljan              31:20          
    8             278 Rolf Berglund                       96       Sol Tranås              31:20          
   10             277 Lucas J-Sundblad                    97       Eksjö SOK               33:22          
   11             274 Edvin Andersson                     97       Värend GN OL            34:54          
   12             298 Philip Edvardsson                   97       Eksjö SOK               35:59          
   13             290 Daniel Johansson                    96       Bredaryds SOK           36:53          
   14             280 Oscar Philipsson                    97       Markaryds FK            37:11          
   15             286 Josef Maxson                        96       OK Bävern               38:14          
   16             297 Jonatan Porle                       97       Växjö OK                38:19          
   17             269 Herman Billing                      96       Målilla OK              38:22          
   18             292 Simon Runefors                      97       Växjö OK                38:24          
   19             279 Emil Sjöö                           96       Västerviks OK           39:12          
   20             287 Johan Eklund                        96       Växjö OK                40:53          
   21             282 Albin Evertsson                     96       Växjö OK                44:31          
   22             289 David Gunnarsson                    97       IK Hakarpspojkarna      44:39          
   23             276 Martin Karlsson                     96       Växjö OK                45:02          
   24             293 Axel Rydgård                        97       Eksjö SOK               47:01          
   25             295 Svante Crona                        96       Kalmar OK               47:41          
   26             646 Oskar Jonasson                      96       FK Finn                 51:09          
   27             291 Simon Nyström                       96       SOK Viljan            1:00:06          
   28             283 Andreas Karlsson                    96       Emmaboda Verda OK     1:06:24          

                  296 Anton Hansson                       96       Nässjö OK            Ej godk.          
                  281 Markus Nordmark                     96       Nässjö OK            Ej godk.          
                  668 Simon Eriksson                      96       Sol Tranås           Ej godk.          
                  270 Henning Bollmark                    97       IF Hallby SOK        ej start          
                  294 Arvid Nord                          97       Sol Tranås           ej start          



H12  (37)      2200 m                      

    1             314 Rasmus Lundberg                     98       OK Bävern               15:01          
    2             307 Filip Trofast                       99       Bredaryds SOK           16:42          
    3             332 Oliwer Lundberg                     98       OK Bävern               17:52          
    4             330 Lukas Lundgren                      98       Värend GN OL            19:45          
    5             320 Adam Persson                        98       Eksjö SOK               20:00          
    6             329 Simen Fyhr                          99       Eksjö SOK               20:45          
    7             311 Eric Rosjö                          98       Jönköpings OK           20:57          
    8             319 Andreas Gustafsson                  99       IK Hakarpspojkarna      22:03          
    9             328 Albin Lager                         98       Nässjö OK               22:27          
   10             304 Elias Andersson                     99       Värend GN OL            23:14          
   11             326 Viktor Östergren                    98       Växjö OK                23:34          
   12             309 Albin Månsson                       99       Växjö OK                25:07          
   13             305 Isak Hertin                         99       Västerviks OK           26:40          
   14             302 Viktor Ossiansson                   99       IK Hakarpspojkarna      26:58          
   15             322 Oscar Lang                          98       Västerviks OK           28:12          
   16             323 Emil Johansson                      98       OK Bävern               29:32          
   17             315 Victor Thörnqvist                   98       Sol Tranås              29:41          
   18             300 Hjalmar Niemi                       99       Emmaboda Verda OK       30:57          
   19             306 Ludwig Gustavsson                   99       OK Bävern               32:47          
   20             317 Joel Gunnarsson                     98       Emmaboda Verda OK       34:25          
   21             331 Axel Lindeberg                      99       Västerviks OK           35:24          
   22             299 Nils Hammaräng Grip                 98       Kalmar OK               36:12          
   23             318 Carl Ekbring                        99       Kexholms SK             38:46          
   24             333 Isak Johansson                      98       Sol Tranås              42:29          
   25             327 Simon Jonsson                       98       IF Hallby SOK           43:53          
   26             647 Julius Kindlundh                    98       FK Finn                 46:10          
   27             303 Carl Wärnsberg                      99       Eksjö SOK               46:12          
   28             313 Anton Olivestam                     99       Vimmerby OK             46:26          
   29             308 Viktor Alexandersson                99       Torsås OK             1:13:54          

                  321 Lukas Sjökvist                      99       Värend GN OL         Ej godk.          
                  324 David Johansson                     99       Bredaryds SOK        Ej godk.          
                  649 Eric Löfkvist                       98       OK Njudung           Ej godk.          
                  325 Isak Alexandersson                  98       Kalmar OK            ej start          
                  316 Alfred Åhman                        98       Kalmar OK            ej start          
                  310 Hampus Lindman                      99       Nässjö OK            ej start          
                  301 Jacob Andersson                     99       IF Hallby SOK        ej start          
                  312 Filip Johansson                     98       SOK Viljan           ej start          



H10  (24)      2300 m                      

    1             349 Isac Ericsson                       00       Växjö OK                14:43          
    2             336 Lukas Granstedt                     00       IK Hakarpspojkarna      14:52          
    3             341 Gustav Runefors                     00       Växjö OK                16:18          
    4             343 Joar Hertin                         01       Västerviks OK           16:20          
    5             342 Filip Rosjö                         00       Jönköpings OK           16:34          
    6             352 Linus Lundberg                      01       OK Bävern               16:48          
    7             350 Victor Hansson                      00       Nässjö OK               18:27          
    8             344 Axel Elmblad                        02       OK Stigen               19:36          
    9             347 Rasmus Bergfors                     00       SOK Viljan              19:59          
   10             346 Simon Eriksson                      00       Emmaboda Verda OK       21:35          
   11             337 Alexander Augustsson                00       OK Bävern               21:49          
   12             353 Erik Erlandsson                     01       Vimmerby OK             22:28          
   13             338 Albin Toll                          01       OK Njudung              22:49          
   14             688 Lukas Kvist                         00    14 Hässleby SOK            23:24          
   15             355 Gustav Olsson                       00       Torsås OK               28:56          
   16             340 Max Karlsson                        02       Torsås OK               29:10          
   17             351 Emil Öhlund                         01       IK Hakarpspojkarna      32:48          
   18             348 Alrik Sjökvist                      01       Värend GN OL            43:42          

                  335 David Nero                          01       Nässjö OK            Ej godk.          
                  345 Oskar Karlsson                      02       Målilla OK           Ej godk.          
                  650 Edvin Schiller                      01       OK Njudung           Ej godk.          
                  334 Edvin Månsson                       02       Växjö OK             ej start          
                  354 Isak Hultberg                       01       SOK Viljan           ej start          
                  339 Mattias Lindström                   01       SOK Viljan           ej start          



D70  (4)       2500 m                      

    1             357 Anna-Cajsa Eriksson                 40       Jönköpings OK           46:45 G        
    2             634 Karin Lexell                        37       OK Torfinn              51:27 G        
    3             358 Laila Malmqvist                     35       Växjö OK                51:48 G        

                  655 Annette Örnros                      38       Hultsfreds OK        ej start          



D65  (13)      2500 m                      

    1             362 Helen Andertoft                     42       Markaryds FK            29:47 G        
    2             369 Solbritt Gustafsson                 45       OK Virdarna             37:56 S        
    3             361 Harriet Karlsson                    44       Torsås OK               40:14 S        
    4             360 Vega Slottner                       45       Jönköpings OK           40:54 S        
    5             363 Berit Byström                       43       OK Virdarna             43:10 B        
    6             367 Gerd Wallin                         45       Jönköpings OK           43:28 B        
    7             365 Margareta Larsson                   45       OK Njudung              44:25 B        
    8             371 Ulla Nilsson                        42       SOK Viljan              44:27 B        
    9             359 Eva Bergstrand                      43       Värend GN OL            45:38          
   10             364 Karin Claesson                      43       Jönköpings OK           46:31          
   11             370 Ulla Ling                           45       Jönköpings OK           46:40          
   12             368 Siv Bergander                       42       Eksjö SOK               51:02          
   13             366 Siv Ekelöf                          43       Värend GN OL            54:56          



D60  (13)      2500 m                      

    1             377 Gun-Britt Fransson                  48       Emmaboda Verda OK       35:45 G        
    2             374 Ann-Britt Lingfors                  50       IF Hallby SOK           36:11 G        
    3             384 Monica Påhlstorp                    47       Emmaboda Verda OK       36:21 G        
    4             376 Ann-Mari Persson                    46       Växjö OK                37:10 G        
    5             378 Marie-Louise Karlsson               49       Nybro OK                38:19 G        
    6             372 Ros-Mari Karlsson                   46       Nybro OK                42:33 S        
    7             375 Ellbritt Svensson                   47       FK Finn                 43:46 S        
    8             381 Lena Barkestam                      48       IK Hakarpspojkarna      45:43 S        
    9             379 Gunilla Sävenstrand                 47       Hultsfreds OK           48:13 S        
   10             383 Monica Berggren                     48       Bodafors OK             51:03 B        
   11             382 Göta Britt-Marie Persson            47       FK Finn               1:02:16          
   12             380 Monica Bråhn                        47       Jönköpings OK         1:05:18          

                  373 Lisbeth Karlsson                    47       Vaggeryds SOK        Ej godk.          



D55  (3)       2500 m                      

    1             386 Britt-Marie Carlsson                54       SOK Viljan              34:18 G        
    2             385 Siv Larsson                         54       Växjö Allmänna IS       38:07 G        
    3             387 Kerstin Hjalmarsson                 52       Emmaboda Verda OK       39:48 S        



D50  (18)      2500 m                      

    1             402 Monica Henriksson                   59       Eksjö SOK               23:46 G        
    2             390 Agneta Olivestam                    59       Vimmerby OK             24:06 G        
    3             401 Ann Nilsson                         60       Markaryds FK            24:19 G        
    4             393 Yvonne Jonsson                      59       Växjö OK                26:48 G        
    5             397 Mona Palm                           57       Lessebo OK              28:05 S        
    6             641 Kerstin Tjernlund                   60       OK Vilse 87             28:16 S        
    7             394 Lena Runesson                       59       OK Vivill               28:22 S        
    8             400 Maria Andersson                     58       Bredaryds SOK           28:33 S        
    9             388 Bente Käll                          56       Växjö OK                28:38 S        
   10             392 Ann-Christine Lööf                  59       Eksjö SOK               29:38 S        
   11             638 Arja Ingvarsson                     56       OK Vilse 87             30:23 S        
   12             673 Carin Gustafsson                    59       Jönköpings OK           32:26 S        
   13             396 Vivianne Lindstam                   56       Sol Tranås              32:52 S        
   14             395 Kristina Johansson                  60       Kalmar OK               32:58 S        
   15             391 Kerstin Nilsson                     60       Markaryds FK            33:44 S        
   16             399 Gunilla Sandström                   58       OK Stigen               37:07          
   17             389 Eva Gustavsson                      59       Alvesta SOK             39:13          

                  398 Berit Runefors                      58       Växjö OK             Ej godk.          



D45  (23)      3300 m                      

    1             423 Åsa Wadensjö-Leo                    65       Bredaryds SOK           31:10 G        
    2             416 Lisel Arvidsson                     61       Växjö OK                31:41 G        
    3             417 Monica Kollberg                     61       Eksjö SOK               32:49 G        
    4             406 Maritha Henriksson                  63       Eksjö SOK               33:14 G        
    5             407 Ina Skalberg                        65       Bredaryds SOK           34:28 G        
    6             422 Hillevi Eriksson                    64       IF Hallby SOK           35:41 G        
    7             415 Anna Johansson                      65       Jönköpings OK           36:52 S        
    8             420 Marita Philipsson                   63       Markaryds FK            36:56 S        
    9             674 Eva Carlsson                        61       Jönköpings OK           39:37 S        
   10             405 Eva Eklund                          61       Växjö OK                40:04 S        
   11             419 Pia Lundberg                        63       OK Bävern               41:01 S        
   12             403 Sonja Haas                          65       Nybro OK                41:21 S        
   13             421 Ann-Sofie Falk                      62       Vimmerby OK             43:00 S        
   14             411 Karina Svensson                     61       Vimmerby OK             43:04 S        
   15             409 Mariann Johansson                   61       Kexholms SK             45:05 B        
   16             413 Anne Turesson                       63       Bredaryds SOK           48:10          
   17             408 Ann Brenander                       61       SOK Viljan              48:53          
   18             418 Katarina Westin                     63       Bredaryds SOK           49:03          
   19             412 Anna Eklöf                          65       IF Hallby SOK         1:01:14          

                  632 Kati Németh                         61       Stigmännen Karlshamn Ej godk.          
                  410 Helena Lindman                      65       Nässjö OK            ej start          
                  404 Liselott Johansson                  64       Tenhults SOK         ej start          
                  414 Helena Johansson                    63       OK Gisle             ej start          



D40  (23)      3400 m                      

    1             428 Anette Granstedt                    68       IK Hakarpspojkarna      26:53 G        
    2             432 Anna Ekbring                        67       Kexholms SK             28:41 G        
    3             439 Helena Gunnarsson                   69       IK Hakarpspojkarna      30:22 S        
    4             437 Annika Ericsson                     69       Växjö OK                31:07 S        
    5             444 Louise Rundkvist                    69       IK Hakarpspojkarna      31:19 S        
    6             440 Åsa Bergfors                        68       SOK Viljan              32:58 S        
    7             435 Anna Nero Nordmark                  68       Nässjö OK               33:53 S        
    8             429 Maria Rindstig                      69       SOK Viljan              35:16 S        
    9             678 Lotta J-Sundblad                    69       Eksjö SOK               36:14 S        
   10             436 Anne Lindell                        66       Kalmar OK               37:36 S        
   11             442 Anna Mattsson                       70       Värend GN OL            38:04 B        
   12             424 Helena Karlsson                     67       Nässjö OK               38:10 B        
   13             441 Agneta Hallberg-Hansson             66       Nässjö OK               38:12 B        
   14             431 Maria Holmberg                      68       Jönköpings OK           38:44 B        
   15             426 Ulrika Gustafsson                   68       IK Vista                39:41 B        
   16             443 Carina Bergander                    67       Eksjö SOK               40:19 B        
   17             425 Anneli Carlsson                     66       FK Finn                 40:32 B        
   18             434 Kerstin Karlsson                    68       Målilla OK              41:00 B        
   19             438 Ann-Sofie Brink                     68       Markaryds FK            41:58          
   20             430 Åsa Flink-Svensson                  66       Nässjö OK               45:01          
   21             445 Marie Svalbring                     66       Målilla OK              46:58          

                  427 Eva Holmquist                       68       IF Hallby SOK        ej start          
                  433 Maria Ossiansson                    70       IK Hakarpspojkarna   ej start          



D35  (10)      3400 m                      

    1             449 Eva Öhlund                          74       IK Hakarpspojkarna      30:00 G        
    2             452 Malin Holmqvist                     72       IK Hakarpspojkarna      31:05 G        
    3             446 Helena Rangert                      71       IK Hakarpspojkarna      33:16 S        
    4             450 Carin Rosjö                         71       Jönköpings OK           34:36 S        
    5             447 Magdalena Jonsson                   73       Nybro OK                35:21 S        
    6             454 Kajsa Niemi                         75       Emmaboda Verda OK       35:23 S        
    7             451 Anneli Juthe                        74       Vimmerby OK             35:43 S        
    8             453 Karolina Karlsson                   71       Nybro OK                40:29 S        
    9             677 Anna Adolfsson                      75       OK Bävern               47:36          

                  448 Marie Nord                          71       Sol Tranås           ej start          



D21  (24)      5000 m                      

    1             467 Hanna Palm                          72       IK Hakarpspojkarna      37:23 G        
    2             470 Carina Svensson                     67       Bredaryds SOK           37:35 G        
    3             460 Anna Envall                         71       IK Hakarpspojkarna      40:09 G        
    4             475 Kristina Andersson                  86       Jönköpings OK           42:42 S        
    5             455 Josefine Carlsson                   87       SOK Viljan              45:11 S        
    6             474 Åsa Eskilsson                       73       IK Hakarpspojkarna      45:30 S        
    7             461 Helena Lindén                       79       Växjö OK                45:55 S        
    8             653 Lena Jakobsson                      78       Nybro OK                47:06 S        
    9             472 Katarina Lindén                     79       Växjö OK                48:40 S        
   10             462 Lina Sandström                      89       OK Stigen               48:51 S        
   11             463 Karolina Falk                       87       Vimmerby OK             51:18 S        
   12             680 Cecilia Bergander                   87       Eksjö SOK               51:49 S        
   13             469 Jolanta Kolosinska                  91       Kalmar OK               52:38 S        
   14             458 Sara Andersson                      81       Växjö OK                54:08 B        
   15             465 Maria Thelin                        74       Jönköpings OK           55:45 B        
   16             457 Linda Jansson                       87       IK Hakarpspojkarna      56:13 B        
   17             473 Elisabet Larsson                    82       Sol Tranås            1:00:13          
   18             456 Lina Hult                           81       Bredaryds SOK         1:18:13          
   19             636 Erica Svensson                      88       OK Torfinn            1:27:27          

                  468 Emma Faxén                          80       Växjö OK             ej start          
                  466 Emma Larsson                        87       Sol Tranås           ej start          
                  459 Jenny Larsson                       85       Sol Tranås           ej start          
                  471 Malin Sand                          87       IK Hakarpspojkarna   ej start          
                  464 Helena S Sandahl                    75       IK Hakarpspojkarna   ej start          



D20  (7)       3000 m                      

    1             477 Therese Klintberg                   90       Eksjö SOK               24:35 G        
    2             682 Sara Bergander                      90       Eksjö SOK               34:22 S        
    3             479 Malin Svensson                      90       IK Hakarpspojkarna      35:40 B        
    4             476 Lisa Lindström                      90       Bredaryds SOK           36:11 B        
    5             480 Emma Brenander                      91       SOK Viljan              41:40          
    6             662 Emelie Danielsson                   90       Vimmerby OK             45:17          

                  478 Åsa Lindström                       90       Bredaryds SOK        ej start          



D18  (23)      3000 m                      

    1             494 Sofie Svensson                      93       Vimmerby OK             25:36 G        
    2             487 Amanda Leo                          92       Bredaryds SOK           26:04 G        
    3             498 Stefanie Andersson                  92       Vimmerby OK             27:10 G        
    4             486 Julia Lundquist                     92       Nybro OK                28:37 G        
    5             497 Erika Hugoson                       92       Nässjö OK               29:45 S        
    6             496 Linnea Östergren                    93       Växjö OK                30:30 S        
    7             485 Agnes Adolfsson                     93       Vimmerby OK             31:17 S        
    8             488 Elin Svensson                       93       Nässjö OK               33:26 S        
    9             495 Erika Knutsson                      92       Nybro OK                36:01 S        
   10             490 Linnéa Andersson                    93       IK Vista                36:39 S        
   11             489 Eva Adolfsson                       93       Vimmerby OK             37:16 B        
   12             484 Maria Johansson                     93       Torsås OK               37:32 B        
   13             491 Emma Rosén                          92       OK Njudung              37:35 B        
   14             502 Elise Hjelm                         93       Torsås OK               38:00 B        
   15             483 Anna Arvidsson                      92       Kalmar OK               38:11 B        
   16             493 Sara Emilsson                       93       Torsås OK               44:30          
   17             503 Frida Danielsson                    93       Vimmerby OK             45:50          
   18             492 Sofia Brenander                     93       SOK Viljan              47:50          
   19             500 Beatrice Edgren                     92       Hultsfreds OK           52:00          

                  501 Ylva Gunnarsdotter                  92       Tenhults SOK         ej start          
                  499 Angelica Jörnling                   93       Eksjö SOK            ej start          
                  481 Ida Swärdh                          92       Eksjö SOK            ej start          
                  482 Julia Axelsson                      92       Sol Tranås           ej start          



D16  (18)      3100 m                      

    1             506 Amanda Hansson                      94       Bredaryds SOK           26:06          
    2             521 Josefine Klintberg                  94       Eksjö SOK               27:51          
    3             505 Filippa Johansson                   95       Jönköpings OK           28:25          
    4             515 Olivia Kollberg                     94       Eksjö SOK               28:29          
    5             509 Lisa Holer                          94       Eksjö SOK               29:08          
    6             520 Hanna Östenberg                     95       Hultsfreds OK           29:46          
    7             514 Moa Olofsson                        94       Värend GN OL            32:33          
    7             518 Agnes Leo                           94       Bredaryds SOK           32:33          
    9             519 Moa Svensson                        95       Nässjö OK               33:00          
   10             513 Emilia Andersson                    94       Vimmerby OK             34:31          
   11             512 Hanna Gunnarsson                    95       IK Hakarpspojkarna      35:10          
   12             510 Freya Almqvist-Haas                 94       Nybro OK                36:10          
   13             516 Malin Lindström                     95       SOK Viljan              42:29          
   14             517 Lisa Elmblad                        95       OK Stigen               45:08          
   15             508 Lovisa Johansson                    95       Västerviks OK           45:17          
   16             504 Ida Önsten                          95       IK Vista                51:24          

                  507 Joséphine Regnell                   94       Växjö OK             ej start          
                  511 Linnéa Axelsson                     94       Sol Tranås           ej start          



D14  (23)      2500 m                      

    1             539 Gabriella Gustafsson                97       IK Hakarpspojkarna      22:34          
    2             530 Linnéa Golsäter                     97       Eksjö SOK               22:39          
    3             540 Karin Björnlinger                   96       IK Vista                23:57          
    4             527 Louise Lundgren                     96       Värend GN OL            24:15          
    5             535 Elisabeth Aronsson                  97       Bredaryds SOK           26:26          
    6             543 Linnéa Andersson                    96       Bredaryds SOK           27:04          
    7             537 Petra Gunnarsdotter                 96       Tenhults SOK            27:35          
    8             533 Lovisa Härold                       96       Sol Tranås              28:52          
    9             525 Moa Granstedt                       97       IK Hakarpspojkarna      29:32          
   10             536 Elin Lundqvist                      97       Nybro OK                29:57          
   11             532 Elin Brink                          97       Markaryds FK            31:22          
   12             542 Kajsa Adolfsson                     96       Vimmerby OK             31:53          
   13             541 Hanna Olofsson                      97       Värend GN OL            34:14          
   14             531 Petra Olejnik                       96       SOK Viljan              35:09          
   15             538 Kajsa Johansson                     97       Jönköpings OK           35:25          
   16             529 Julia Svensson                      96       Bredaryds SOK           35:50          
   17             528 Eirin Andersson                     96       Vimmerby OK             37:55          
   18             534 Klara Alvelid                       96       Kalmar OK               49:52          
   19             522 Hedwig Almqvist-Haas                96       Nybro OK                51:03          
   20             524 Emma Holmberg                       97       Jönköpings OK           57:54          
   21             691 Olivia Nilsson                      97       OK Älme               1:11:55          

                  526 Annie Önsten                        97       IK Vista             Ej godk.          
                  523 Diana Englund                       97       Tenhults SOK         ej start          



D12  (25)      2400 m                      

    1             556 Elin Granstedt                      98       IK Hakarpspojkarna      19:33          
    2             555 Gabriella Bergander                 98       Eksjö SOK               21:41          
    3             554 Sophia Björnlinger                  98       IK Vista                23:38          
    4             566 Elsa Andersson                      98       Bredaryds SOK           24:25          
    5             548 Ebba Envall                         98       IK Hakarpspojkarna      25:12          
    6             550 Moa Hansson                         98       Bredaryds SOK           26:44          
    7             551 Tea Gustafsson                      99       Emmaboda Verda OK       27:20          
    8             558 Amelia Skalberg                     98       Bredaryds SOK           27:24          
    9             567 Fanny J-Sundblad                    99       Eksjö SOK               27:30          
   10             552 Emma Åkesson                        98       IK Hakarpspojkarna      29:36          
   11             557 Klara Elmblad                       98       OK Stigen               29:38          
   12             563 Matilda Kallerbäck                  98       Emmaboda Verda OK       31:16          
   13             565 Elin Posch                          98       Sol Tranås              31:17          
   14             544 Alice Svensson Finndahl             99       IK Hakarpspojkarna      32:09          
   15             564 Lisa Lindqvist                      98       IK Hakarpspojkarna      33:25          
   16             549 Hilda Svensson                      98       Nässjö OK               35:22          
   17             547 Jennie Gustafsson                   99       Emmaboda Verda OK       36:15          
   18             559 Lovisa Torstensson                  98       Emmaboda Verda OK       36:46          
   19             546 Agnes Maxson                        98       OK Bävern               37:28          
   20             553 Olivia Samuelsson                   99       Sol Tranås              38:33          
   21             561 Wilma Olausson                      99       Målilla OK              39:39          
   22             545 Moa Erlandsson                      99       Vimmerby OK             42:44          
   23             665 Stina Eriksson                      98       Bodafors OK             44:17          

                  562 Matilda Augustsson                  98       OK Bävern            ej start          
                  560 Amanda Rangert                      98       IK Hakarpspojkarna   ej start          



D10  (30)      2300 m                      

    1             587 Ellen Kallerbäck                    00       Emmaboda Verda OK       14:09          
    2             575 Elin Svensson                       00       OK Älme                 17:03          
    3             583 Isa Envall                          00       IK Hakarpspojkarna      17:37          
    4             579 Maja Åkesson                        01       IK Hakarpspojkarna      18:40          
    5             592 Ella Palm                           00       IK Hakarpspojkarna      18:56          
    6             589 Alicia Lundgren                     01       Värend GN OL            19:08          
    7             576 Ofelia Almqvist-Haas                00       Nybro OK                19:20          
    8             581 Maja Porle                          01       Växjö OK                20:01          
    9             584 Julia Arvidsson                     00       Vimmerby OK             20:14          
   10             585 Lovisa Nord                         00       Sol Tranås              20:29          
   11             573 Tilda Gunnarsson                    00       Emmaboda Verda OK       21:00          
   12             568 Emma Ling                           02       Jönköpings OK           21:14          
   13             577 Matilda Alexandersson               01       Torsås OK               21:46          
   14             580 Stina Johansson                     00       OK Bävern               21:47          
   15             570 Alma Johansson                      01       IK Hakarpspojkarna      22:09          
   16             571 Alma Evertsson                      01       Lessebo OK              23:41          
   17             574 Julia Rangert                       01       IK Hakarpspojkarna      24:18          
   17             594 Linnea Skalberg                     01       Bredaryds SOK           24:18          
   19             658 Alma Andersson                      01       Målilla OK              24:23          
   20             590 Wilma Bergander                     01       Eksjö SOK               26:11          
   21             675 Josefine Sandberg                   00       OK Bävern               26:43          
   22             593 Alma Maxson                         01       OK Bävern               29:12          
   23             578 Viveka Bollmark                     00       IF Hallby SOK           29:59          
   24             586 Elisabet Mikkelsen                  01       SOK Viljan              31:52          
   25             569 Kajsa Ekdahl                        01       Emmaboda Verda OK       34:50          
   26             582 Selma Niemi                         02       Emmaboda Verda OK       38:30          

                  588 Sara Granstedt                      00       IK Hakarpspojkarna   Ej godk.          
                  572 Ebba Lindman                        01       Nässjö OK            ej start          
                  591 Andrea Lindh                        00       IF Hallby SOK        ej start          
                  676 Alexandra Sandberg                  02       OK Bävern            ej start          



U3  (3)        2400 m                      

    1             595 Oliver Karmetun                     97       OK Bävern               51:34          
    2             596 Gustaf Härold                       98       Sol Tranås              56:38          
    3             778 Julia Sjökvist                               Värend GN OL          1:16:33          



U2  (17)       2300 m                      

    1             772 Melinda Svensson                             Växjö OK                20:48          
    2             597 Hilda Johansson                     02       IK Hakarpspojkarna      22:02          
    3             692 Hugo Nilsson                        00       OK Älme                 22:12          
    4             730 Ida Zetterström                     98       Målilla OK              24:04          
    5             731 Sandra Lundin                                Målilla OK              25:23          
    6             599 Saga Leo                            01       Bredaryds SOK           25:26          
    7             598 Gustav Wärnsberg                    02       Eksjö SOK               28:33          
    8             601 Ida Edvardsson                      02       Eksjö SOK               29:00          
    9             600 Elin Rindstig                       02       SOK Viljan              30:51          
   10             760 Ida Eskilsson                       69       IK Hakarpspojkarna      32:08          
   11             695 Sara Johansson                      00       OK Älme                 35:06          
   12             696 Lisa Johansson                      00       OK Älme                 35:27          
   13             698 Maja Johansson                               OK Älme                 35:37          
   14             744 Mikaela Johansson                            Västerviks OK           35:53          
   15             700 Nicole Svedberg                              Torsås OK               36:40          
   16             703 Jessica Persson                              Torsås OK               37:02          
   17             726 Elias Rangert                                IK Hakarpspojkarna      39:19          



U1  (16)       2400 m                      

    1             610 Hugo Ericsson                       03       Växjö OK                20:14          
    2             609 Tilda Palm                          03       IK Hakarpspojkarna      20:47          
    3             750 Erik Lindkvist                      74       IK Hakarpspojkarna      21:28          
    4             607 Fabian Evertsson                    03       Lessebo OK              21:55          
    5             606 Mattias Öhlund                      03       IK Hakarpspojkarna      23:18          
    6             602 Olle Kallerbäck                     03       Emmaboda Verda OK       25:25          
    7             706 Gustav Olausson                     03       Målilla OK              27:28          
    8             604 Nora Andersson                      03       Värend GN OL            28:18          
    9             747 Ellen Kollberg                      91       Eksjö SOK               28:43          
   10             782 Viktor Gunnarsson                   97       IK Hakarpspojkarna      30:16          
   11             603 Kalle Öhlund                        05       IK Hakarpspojkarna      30:42          
   12             605 Emil Augustsson                     03       OK Bävern               34:41          
   13             727 Tova Rangert                                 IK Hakarpspojkarna      36:01          
   14             771 Emmy Granstedt                      04       IK Hakarpspojkarna      40:11          
   15             745 Frida Schiller                               OK Njudung              43:21          

                  608 Ida Rosjö                           04       Jönköpings OK        ej start          



INSKOLNING  (1 2400 m                      

                  737 Erik Åkesson                                 Växjö Allmänna IS       Godk.          
                  766 Malte Gunnarsson                             Emmaboda Verda OK       Godk.          
                  784 Joel Svensson-Finndahl                       IK Hakarpspojkarna      Godk.          
                  748 Evelina Finndahl Svensson           67       IK Hakarpspojkarna      Godk.          
                  732 Olle Ekbring                                 Kexholms SK             Godk.          
                  781 Markus Ljungqvist                            Kexholms SK             Godk.          
                  613 Ellen Toll                          04       OK Njudung              Godk.          
                  614 Erik Ling                           03       Jönköpings OK           Godk.          
                  725 Elina Andersson                              Vimmerby OK             Godk.          
                  611 Filippa Söderberg                   03       Kalmar OK               Godk.          
                  612 Melker Maxson                       04       OK Bävern               Godk.          

                  694 Nicolina Andersson                  97       Torsås OK            Ej godk.          



Öppen 1  (2)   2300 m                      

    1             716 Zacharias Åkerlund                           Stigmännen Karlshamn    28:36 B        
    2             707 Ann-Sofi Billing                             Målilla OK              32:18 B        



Öppen 2  (15)  3400 m                      

    1             616 Fredrik Augustsson                  73       OK Bävern               40:58 B        
    2             746 Sofie Schiller                               OK Njudung            1:01:50          
    3             734 Karin Hemmings                      70       Vimmerby OK           1:04:55          
    4             743 Veronica Sahlin                              Nässjö OK             1:09:10          
    5             740 Agneta Östergren                    70       Växjö OK              1:21:00          
    6             776 Leif Sandström                      46       Stigmännen Karlshamn  1:23:18          
    7             701 Susanne Alexandersson               96       Torsås OK             1:24:45          
    8             617 Marie Augustsson                    75       OK Bävern             1:28:04          
    9             615 Sandra Kronqvist                    81       OK Bävern             1:29:39          
   10             773 Gunilla Sandström                   43       Stigmännen Karlshamn  1:30:29          
   11             759 Marie Pettersson                    67       Västerviks OK         1:42:51          
   12             775 Eivor Marianne Nydahl               48       Stigmännen Karlshamn  2:03:12          

                  702 Magnus Olsson                                Torsås OK            Ej godk.          
                  767 Birgitta Svanbäck                            SOK Viljan           Ej godk.          
                  770 Rosita Karlsson                     45       Växjö Allmänna IS    Ej godk.          



Öppen 4  (26)  2500 m                      

    1             721 Susanne Lundgren                    69       Värend GN OL            31:31 B        
    2             621 Marina Johansson                    70       OK Njudung              33:09 B        
    3             623 Kjell Maxson                        67       OK Bävern               34:52 B        
    3             705 Karina Wahl                         65       IK Vista                34:52 B        
    5             624 Marica Härold                       67       Sol Tranås              39:09 B        
    6             779 Göte Nilsson                        36       Ronneby OK              41:20 B        
    7             628 Christer Svensson                   62       Ronneby OK              42:03          
    8             618 Johanna Maxson                      69       OK Bävern               42:14          
    9             723 Marie Mikkelsen                     73       SOK Viljan              43:09          
   10             752 Mats Runefors                       53       Växjö OK                45:12          
   11             720 Kerstin Lundqvist                            Nybro OK                46:15          
   12             622 Malin Thörnkvist                    69       Sol Tranås              49:20          
   13             729 Marie Golsäter                      62       Eksjö SOK               49:40          
   14             619 Sven Ireståhl                       58       Sol Tranås              49:49          
   15             765 Ove Kroksmyr                                 FK Finn                 50:13          
   16             763 Malin Gunnarsson                    98       Emmaboda Verda OK       50:37          
   17             764 Pernilla Kallerbäck                          Emmaboda Verda OK       50:39          
   18             762 Maria Berglund                               OK Vilse 87             50:48          
   19             708 Lillemor Blomqvist                  52       OK Vilse 87             51:02          
   20             709 Annika Johnsson                     46       OK Vilse 87             53:00          
   21             710 Siw Blomkvist                       48       OK Vilse 87             58:03          
   22             697 Stig Svensson                       37       OK Virdarna           1:01:03          
   23             761 Karin Widerberg                     33       OK Skogsfalken        1:09:21          

                  736 Marie Karlsson                               Torsås OK            Ej godk.          
                  768 Jessica Elmersson                   70       OK Bävern            Ej godk.          
                  620 Maud Gustavsson                     65       OK Bävern            ej start          



Öppen 5  (7)   4000 m                      

    1             625 Micael Elmblad                      65       OK Stigen               39:24 B        
    2             742 Axel Lundquist                      94       Nybro OK                50:20 B        
    3             755 Björn Golsäter                      65       Eksjö SOK               50:48 B        
    3             756 Christer Fyhr                                Eksjö SOK               50:48 B        
    5             651 Magnus Schiller                     69       OK Njudung              57:18          
    6             783 Bernt Karlsson                      62       Bredaryds SOK         1:00:34          
    7             738 Lena Karlsson                       88       OK Skogsfalken        1:45:49          



Öppen 7  (20)  3000 m                      

    1             626 Dennis Toll                         68       OK Njudung              34:27 B        
    2             758 Olle Sjösäter                       54       Ronneby OK              36:51 B        
    3             753 Claes-Göran Peterson                         Burseryds IF            37:42 B        
    4             780 Ann-Louise Gustafsson               31     3 IFK Moras OK            38:02 B        
    5             712 Carin Anderson                      68       Kexholms SK             40:10 B        
    6             757 Agneta Nilsson                      75       SOK Viljan              40:51 B        
    7             735 Maria Wärnsberg                              Eksjö SOK               44:04 B        
    8             739 Paul Anders Pete Henriksson         51       OK Skogsfalken          48:54          
    9             741 Charlotte Lundquist                 61       Nybro OK                52:57          
   10             714 Kenneth Arvidsson                   43       Alvesta SOK             52:59          
   11             751 Annika Petersson                    62       Burseryds IF            53:22          
   12             724 Anna Henriksson                     77       Torsås OK               53:29          
   13             777 Roland Jansson                               Växjö OK                56:21          
   14             715 Eva Ida Maria Arvidsson             49       Alvesta SOK             57:33          
   15             733 Kennerth Gustafsson                 40       OK Virdarna           1:00:57          
   16             728 Ulla-Britt Karlsson                 47       Växjö OK              1:02:51          
   17             699 John-Erik Eriksson                  39       Jönköpings OK         1:07:26          
   18             774 Stig Nydahl                         46       Stigmännen Karlshamn  1:12:22          

                  713 Cecilia Välijeesiö                           Västerås SOK         Ej godk.          
                  719 Bengt Halleröd                               OK Skogsfalken       Ej godk.          



Öppen 8  (8)   5000 m                      

    1             749 Daniel Wärnsberg                             Eksjö SOK               51:57 B        
    2             711 Jonas Jensen-Tornehed               74       Västerås SOK            53:09 B        
    3             769 Mats Holm                                    Växjö OK                59:02 B        
    4             722 Peter Blomkvist                              Klubblös              1:01:56 B        
    5             754 Christian Fürst                              Växjö OK              1:08:23          
    6             704 Fredrik Evertsson                   73       Lessebo OK            1:09:28          
    7             718 Ronny Carlsson                      43       OK Skogsfalken        1:11:59          
    8             717 Margret Elisabet Karlsson           47       OK Skogsfalken        1:33:30