OK Älme 2012, Klassresultatlista

2012-05-01


D21 6620 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Anna (Humlaröd) PerssonFK Göingarna50:120:0013
2Lina PerssonOK Skogsfalken51:401:281
3Marie EngOK Pan-Kristianstad57:567:4413
4Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken59:058:531
5Julia FriskOK Orion61:5111:391
6Malin SettergrenHalmstad OK65:0014:487
7Maria JohanssonTorsås OK65:5015:3814
8Eva BülowHalmstad OK74:2324:117
9Emma FaxénVäxjö OK74:3724:2514
Frida NilssonSkåneslättens OLEj godk.13

H21 10100 meter 28 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Johan ModigOK Pan-Kristianstad60:490:0013
2Pavel GvozdevOK Pan-Kristianstad62:271:3813
3Isak BergmanOK Skogsfalken64:443:551
4Erik Folkesson BlomOK Orion65:555:061
5Lukas NowackiRonneby OK66:005:111
6Björn AnderssonOK Dacke69:328:431
7Robert NiewiedzialaRonneby OK69:388:491
8Håkan BengtssonVärend GN OL70:249:3514
9Lucian SemeniucFK Finn70:459:5614
10Håkan GunnarssonFK Göingarna74:0113:1213
11Martin NilssonStigmännen Karlshamns OK74:1913:301
12Markus KlevegårdVäxjö OK74:2013:3114
13Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad74:2113:3213
14Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK76:4115:521
15Andreas NilssonMarkaryds FK78:1517:2614
16Jesper HåkanssonFK Göingarna78:5518:0613
17Philip PerssonOK Orion79:0218:131
18Niklas KarlssonVäxjö OK80:3419:4514
19Emil AlexanderssonHalmstad OK82:2121:327
20Richard EngOK Pan-Kristianstad82:5622:0713
21Dawid StefanskiRonneby OK84:1323:241
22Daniel EvaldssonVäxjö OK84:3923:5014
23Martin DelinSkåneslättens OL84:4423:5513
24Anton WibergOK Skogsfalken84:5124:021
25Anders PerssonVäxjö OK92:1331:2414
26Alan SemeniucFK Finn95:3534:4614
Ingemar EricssonRonneby OKEj godk.1
Måns FaxénVäxjö OKEj start14

D21K 5030 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Elin SvenssonOK Pan-Kristianstad50:170:0013

H21K 8010 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
Thom BarbusOK OrionEj start1

H20 7140 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Anton PhilipssonOK Skogsfalken55:340:001
2Daniel KarlssonOK Gynge73:1817:4413
Viktor TovessonOK OrionEj godk.1
John RådbergFK FinnEj start14
Kristian OxenstiernaSkåneslättens OLEj start13

D18 5430 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Caroline LindelöwHärlövs IF67:310:0013
2Emilia KarlssonOK Gynge70:553:2413
3Moa OlofssonVärend GN OL76:218:5014
4Elinor LindelöwHärlövs IF76:288:5713

H18 6620 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Robin LarssonFK Göingarna58:360:0013
2Niclas DelinOK Pan-Kristianstad68:5710:2113
3Erik AnderssonStigmännen Karlshamns OK74:4216:061
4David RådbergFK Finn100:1741:4114
Felix PerssonOK SkogsfalkenEj start1

D16 4300 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Linnea GustafssonOK Gynge50:590:0013
2Hanna OlofssonVärend GN OL59:038:0414

H16 5910 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Edvin SmedbergOK Skogsfalken44:480:001
2Simon WikströmHalmstad OK52:528:047
3Loke AgmarkenHalmstad OK61:5417:067
4Oscar PhilipssonMarkaryds FK69:1224:2414
5Sebastian JönssonFK Åsen85:3340:4513
Theodor WahlbomOK OrionEj godk.1
Simon RuneforsVäxjö OKEj godk.14
Hampus LarssonFK GöingarnaEj start13

H16K 4010 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Jonatan PorleVäxjö OK64:160:0014
Hannes ÖstergrenAlvesta SOKEj godk.14
Anton HåkanssonOK Vilse 87Ej start1

D14 4010 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK41:530:0014
2Vilma PerssonOK Skogsfalken42:130:201
3Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK50:248:311
4Sofia DahlHärlövs IF58:5717:0413
5Rebecka BrorssonTockarps IK61:0519:1213
6Elinor DelinFK Åsen77:3035:3713

H14 4010 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Adam SegerslättSkåneslättens OL35:280:0013
2Fritjof AxelssonFK Göingarna35:560:2813
3Melker JohanssonOK Orion37:231:551
4Viktor ÖstergrenVäxjö OK39:093:4114
5Julius KindlundhFK Finn42:467:1814
Albin MånssonVäxjö OKEj godk.14

D12 2910 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Wilma MarkholmSkåneslättens OL24:370:0013
2Maja PorleVäxjö OK25:320:5514
3Hilda AxelssonFK Göingarna27:332:5613
4Betty OttossonOK Torfinn27:393:0213
5Clara DahlHärlövs IF34:049:2713
6Irmalinn NilssonHärlövs IF34:309:5313
7Lovisa RingHalmstad OK37:1112:347
8Elin GustafssonOK Gynge41:3516:5813
9Emma NilssonAlvesta SOK43:5819:2114
10Lotten KindlundhFK Finn45:2820:5114
11Matilda RylanderSkåneslättens OL48:2123:4413
Johanna NilssonHärlövs IFEj godk.13
Tova EricssonRonneby OKEj start1

H12 2910 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Oscar ModigFK Göingarna21:300:0013
2Gustav RuneforsVäxjö OK22:180:4814
3Gustav ÅmanOK Vilse 8727:556:251
4Oscar NilssonAlvesta SOK39:0317:3314
Algot NajvikFK GöingarnaEj start13
Aron ThorénRonneby OKEj start1

D12K 2590 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Emilia HultFK Finn31:020:0014
2Sigrid ElmbladOK Vilse 8736:014:591

H12K 2590 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Måns BerggrenLunds OK23:080:0013
2Hjalmar JönssonOK Vilse 8729:426:341
3Jonathan LjungbergOK Skogsfalken33:2010:121
4Erik WihlborgOK Vilse 8738:2715:191

D10 2590 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Tea MarkholmSkåneslättens OL20:020:0013
2Ella SöderbergOK Skogsfalken25:165:141
3Vilmalee Suwan KuuselaOK Vilse 8728:178:151
4Tova DanielssonOK Skogsfalken29:229:201
5Ina ÅmanOK Vilse 8732:5612:541
6Elina LiljedahlOK Skogsfalken34:1714:151
Linn KarlssonOK Vilse 87Ej start1

H10 2590 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Oskar EricssonRonneby OK24:230:001
2Max PerssonOK Skogsfalken24:380:151
3Victor ModigFK Göingarna26:482:2513
4Edvin SelinFK Göingarna32:207:5713
5Arvid JönssonOK Vilse 8741:3917:161
6Alfred ÖstergrenAlvesta SOK48:0023:3714
Filip HåkanssonOK OrionEj start1

D35 5940 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Christina SmedbergOK Skogsfalken53:450:001
2Karin LindqvistFK Finn73:3019:4514
Martina KarlssonOK Vilse 87Ej start1

H35 8010 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Patrik SjökvistOK Orion61:020:001
2Frans SvenssonFK Finn67:076:0514
3Ingemar EricssonFK Finn73:4912:4714
Ola SöderbergOK SkogsfalkenEj start1

D40 5030 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Carina GustafssonOK Gynge47:150:0013
2Louise AxelssonFK Göingarna49:131:5813
3Maria ModigFK Göingarna56:269:1113
4Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK56:539:3814
5Marie MarkholmSkåneslättens OL62:0514:5013
6Margareta RylanderFK Göingarna66:0818:5313
7Karin JohanssonFK Göingarna72:1825:0313
8Carina LindelöwHärlövs IF78:0830:5313
Jenny HåkanssonOK OrionEj start1

H40 7140 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Jan LagerHalmstad OK51:220:007
2Anders SelinFK Göingarna53:141:5213
3Henric HöglindOK Pan-Kristianstad60:229:0013
4Stefan AgmarkenHalmstad OK62:1310:517
5Peter AnderssonStigmännen Karlshamns OK62:3811:161
6Mats BerggrenLunds OK65:0813:4613
7Jonas K JohanssonOK Skogsfalken71:1919:571
8Patrik WåhlinOK Skogsfalken73:2522:031
9Mikael GustafssonOK Gynge74:1622:5413
10Lars DahlHärlövs IF76:2325:0113
11Ola NilssonAlvesta SOK89:2238:0014
Stephan ÖstergrenAlvesta SOKEj godk.14
Anders HåkanssonOK OrionEj start1
Thomas NajvikFK GöingarnaEj start13

D45 4500 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Lena RegnellVäxjö OK43:440:0014
2Marita PhilipssonMarkaryds FK53:4710:0314
3Anneli CarlssonFK Finn56:0212:1814
4Eva KarlssonOK Gynge68:4825:0413
5Christina JohnssonOK Gynge70:0626:2213

H45 6620 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad43:300:0013
2Patrik RosénVäxjö OK43:340:0414
3Jonas PerssonTorsås OK47:314:0114
4Niklas EdvardssonHästveda OK47:474:1713
5Fredrik SmedbergOK Skogsfalken49:446:141
6Joel RydströmFK Finn51:147:4414
7Anders BlomqvistOK Skogsfalken51:518:211
8Håkan AxelssonFK Göingarna52:118:4113
9Mårten WikströmHalmstad OK52:228:527
10Per-Olof AnderssonOK Tyringe53:069:3613
11Niklas NilssonHärlövs IF54:0210:3213
12Kennet HorvathHalmstad OK55:3912:097
13Lars PerssonOK Skogsfalken56:4713:171
14Magnus PorleVäxjö OK59:2815:5814
15Håkan ErikssonHästveda OK60:1116:4113
16Per GerdleHalmstad OK61:0517:357
17Per-Åke NilssonFK Göingarna66:5623:2613
18Lars OhlssonFK Göingarna77:4434:1413
Magnus LarssonFK GöingarnaEj godk.13
Ola JönssonOK Vilse 87Ej godk.1

D50 4020 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Lisel ArvidssonVäxjö OK37:330:0014
2Ingela EkelövSkåneslättens OL39:161:4313
3Agneta ErforsOK Torfinn42:395:0613
4Britt-Marie BengtssonFK Åsen42:525:1913
5Christina SegerslättSkåneslättens OL45:217:4813
6Britt ThörnOK Vilse 8746:278:541
7Kati NémethStigmännen Karlshamns OK48:0010:271
8Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK50:0012:2713
9Lena KarlssonHalmstad OK51:1513:427
10Tina HagårdRävetofta OK51:4414:1113
11Inger Norling-FrickFK Göingarna55:4518:1213
12Eva TollsternVäxjö Allmänna IS56:5519:2214
13Pernilla LarssonOK Skogsfalken60:3723:041
14Berit RuneforsVäxjö OK62:4325:1014
15Görel SkoogVäxjö OK64:1026:3714

H50 5940 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Elis BengtssonMalungs OK Skogsmårdarna41:550:003
2Jan-Olof SvenssonHalmstad OK45:143:197
3Mats BrorssonTockarps IK47:165:2113
4Thomas HenmyrOK Vilse 8752:2310:281
5Pontus LarssonOK Skogsfalken53:1411:191
6Håkan LindbergOK Vilse 8753:2511:301
7Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK55:0713:121
8Inge GötessonOK Dacke58:0716:121
9Mats KarlssonOK Vilse 8758:4016:451
10Jan AnderssonKalmar OK59:0317:0814
11Jan KarlssonVäxjö OK59:4417:4914
12Håkan ÖstergrenVäxjö OK61:1919:2414
13Ingemar MånssonRonneby OK63:3121:361
14Lars LindgrenFK Finn63:5421:5914
15Bengt-Åke JonassonFK Finn65:5123:5614
16Anders FriskOK Orion70:5929:041
17Anders RådbergFK Finn81:3739:4214
Sverker ErikssonOK GyngeEj godk.13
Andreas OxenstiernaSkåneslättens OLEj godk.13

D55 4020 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Bente KällVäxjö OK39:010:0014
2Ann-Christin NeroRonneby OK42:023:011
3Eva TykessonRävetofta OK42:583:5713
4Mona PalmLessebo OK47:078:0614
5Arja IngvarssonOK Vilse 8755:1116:101
6Eva PetterssonVäxjö OK56:5517:5414
7Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad58:1419:1313
8Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK58:4319:421
9Karin MemmiHalmstad OK59:5120:507
10Siv LarssonVäxjö Allmänna IS72:3833:3714

H55 5520 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Sven-Inge SvenssonHässleholms OK49:000:0013
2Per Arne EvaldssonOK Gynge50:151:1513
3Roger ThörnOK Vilse 8750:351:351
4Håkan ForsmanRonneby OK52:063:061
5Ingmar OlssonOK Vilse 8753:544:541
6Per NilssonStigmännen Karlshamns OK54:175:171
7Stellan MartinssonOK Tyringe54:455:4513
8Urban LarssonIF Hagen56:237:2320
9Sten SegerslättSkåneslättens OL57:228:2213
10Jan WahlströmSnättringe SK57:288:2815
11Jonny SvenssonOK Vilse 8757:538:531
12Anders WibergOK Skogsfalken58:049:041
13Leif LindauOK Torfinn61:4412:4413
14Mats IngvarssonOK Vilse 8767:3618:361
15Per SvenssonRonneby OK67:4318:431
16Torgny OttossonOK Torfinn70:1921:1913
17Lars MartinssonRonneby OK79:3030:301

D60 3460 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Margareta SvenssonOK Vilse 8736:320:001
2Gunnel MånssonOK Vilse 8737:521:201
3Britt-Mari KarlssonVäxjö OK42:536:2114
4Maj-Britt ByströmRävetofta OK44:027:3013
5Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK45:138:411
6Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL46:109:3813
7Kristina FranssonOK Virdarna55:2218:5014
8Eva ArvidssonAlvesta SOK56:4220:1014
9Karin LarssonOK Kompassen57:5521:2313
Kristin JohanssonOK DackeEj godk.1

H60 5030 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Agne BengtssonOK Kompassen42:460:0013
2Göran JohnssonSkåneslättens OL48:325:4613
3Lars SvenssonOK Vilse 8748:556:091
4Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK49:256:391
5Krister NilssonVäxjö OK51:088:2214
6Mats SvenssonOK Pan-Kristianstad51:108:2413
7Sven-Olof LarssonVäxjö Allmänna IS54:0611:2014
8Jörgen NilssonRonneby OK55:1712:311
9Kenth SundgrenSkåneslättens OL55:4713:0113
10Åke KarlssonAlvesta SOK56:5914:1314
11Stig JohanssonBredaryds SOK57:1114:2514
12Bengt ElmerssonVärend GN OL57:2714:4114
13Bo JohanssonOK Vilse 8758:4215:561
14Ronald McGrailHjärnarps GH OL59:4016:5413
15Sven Erik FrickFK Göingarna63:3920:5313
16Sölve AnderssonFK Finn65:1722:3114
17Anders PerssonOK Vilse 8765:4623:001
18Bengt AspvallRonneby OK68:2825:421
19Ingvar JohnssonVärend GN OL73:0730:2114
20Nils-Erik BondessonFrosta OK79:2336:3713
21Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK79:4937:031
Lennart SmedenmarkRonneby OKEj start1

D65 3460 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Birgitta OlssonRonneby OK36:130:001
2Britt Forsell PirozziLunds OK39:483:3513
3Gullevi SvenssonRonneby OK42:146:011
4Ulla HåkanssonOK Gynge45:189:0513
5Helen AndertoftMarkaryds FK45:559:4214
6Gull SvenssonTockarps IK47:3611:2313
7Elsa SvenssonOK Vilse 8752:1015:571
8Karin BengtssonOK Kompassen54:2218:0913
9Brita DahlbergHässleholms OK56:0719:5413
10Solbritt GustafssonOK Virdarna56:3620:2314
11Ellbritt SvenssonFK Finn56:4920:3614
12Harriet KarlssonTorsås OK58:4522:3214
13Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad61:5825:4513
14Ulla BergqvistStigmännen Karlshamns OK68:4932:361
15Margareta WikströmVäxjö Allmänna IS74:1338:0014
16Barbro CassingRonneby OK82:5946:461
17Eva BergstrandVärend GN OL83:2647:1314
Marianne CarlssonSkåneslättens OLEj start13

H65 4500 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Leif SandgrenFrosta OK41:100:0013
2Nils KarlssonVäxjö Allmänna IS42:211:1114
3Göran SvenssonFK Finn46:024:5214
4Per-Olof FernbergIS Skanne46:175:0713
5Ingemar AnderssonOK Orion46:395:291
6Tommy OlssonOK Dacke47:106:001
7Aymonn AnderssonOK Dacke47:256:151
8Benkt AndersonLunds OK49:448:3413
9Ebbe MalmMarkaryds FK50:109:0014
10Ingemar JohanssonVäxjö OK50:179:0714
11Göran RundgrenLessebo OK51:2710:1714
12Kent EkdahlEmmaboda Verda OK51:3010:2014
13Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK54:1313:031
14Peeter-Jaan KaskLunds OK62:1921:0913
15Christer SvenssonFK Finn64:4223:3214
16Sven-Erik ForsellLunds OK68:0126:5113
17Kenneth ArvidssonAlvesta SOK68:2127:1114
18Tom LindbergLunds OK73:0231:5213
Björn NordströmHässleholms OKEj godk.13
Claes-Göran GreenLunds OKEj godk.13

H70 3900 meter 25 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Björn LinnersjöOK Orion35:170:001
2Stig KarlssonLessebo OK43:137:5614
3Hagbert PerssonVäxjö OK43:598:4214
4Sven-Åke GranquistHästveda OK44:058:4813
5Roland OffrellFrosta OK44:349:1713
6Bo SvenssonTockarps IK45:169:5913
7Ernie BroströmHalmstad OK45:4010:237
8Roland KarlssonRonneby OK46:0410:471
9Bo WadensjöFK Finn47:1812:0114
10Stig KarlssonTorsås OK47:1912:0214
11Bertil OttossonFK Göingarna49:2614:0913
12Hubert HugossonOK Gynge50:5615:3913
13Kurt BergstrandLessebo OK51:0515:4814
14Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad53:4218:2513
15Gunnar SandströmOK Pan-Kristianstad54:0518:4813
16Torgny JonssonVäxjö Allmänna IS55:3620:1914
17Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK56:3521:181
18Krister SandbladVäxjö OK57:4122:2414
19Rune BengtssonRonneby OK58:3023:131
20Sven JonassonOK Skogsfalken62:2427:071
21Ragnar OlssonRonneby OK67:3032:131
22John-Erik BergstrandVärend GN OL67:3932:2214
Lars LindénOK GyngeEj godk.13
Sven LevinAndrarums IFEj start13
Anders CarlssonSkåneslättens OLEj start13

D75 3030 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Kerstin HenmyrOK Vilse 8743:540:001
2Kerstin GranstedtOK Pan-Kristianstad44:060:1213
3Gun HanssonAndrarums IF50:106:1613
4Laila MalmqvistVäxjö OK65:0421:1014
Clarie EkOK Pan-KristianstadEj godk.13

H75 3460 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Bo BengtssonHässleholms OK37:570:0013
2Leif SjögrenOK Orion39:221:251
3Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad40:573:0013
4Gillis AlmVäxjö OK44:046:0714
5Stig JohanssonHalmstad OK48:4110:447
6Klas TykessonRävetofta OK48:5210:5513
7Werner TörnblomVäxjö OK49:0011:0314
8Olle NilssonStigmännen Karlshamns OK50:2612:291
9Göran FolkessonRonneby OK51:4013:431
10Jan-Eric NelkingFK Åsen52:0814:1113
11Sven PerssonTorsås OK52:4714:5014
12Göran HolmbergMarkaryds FK53:3515:3814
13Burne NilssonOK Torfinn53:4815:5113
14Torsten HannrupOK Kompassen53:5716:0013
15Bernt PeterssonAlvesta SOK55:1417:1714
16Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK59:0621:091
17Evald JohanssonLessebo OK78:5941:0214
Ingvar LLunds OKEj godk.13
Bengt OlofssonHjärnarps GH OLEj godk.13

H80 3030 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK38:240:0014
2Sven SvenssonFK Vittus44:416:171
3Bertil JohanssonSkåneslättens OL45:457:2113
4Ingvar PeterssonHässleholms OK45:487:2413
5Elis LundkvistOK Gynge58:3520:1113
6Sture JanssonEmmaboda Verda OK61:0122:3714
Curth SvenssonSkåneslättens OLEj start13

Insk 1500 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Hannes BoströmOK Älme10:070:0014
2Hjalmart AxelssonFK Göingarna12:362:2913
3Julia HultFK Finn14:264:1914
4Ville LindskogOK Älme15:585:5114
5Arvid EricssonRonneby OK16:226:151
6Alma HultFK Finn16:426:3514
7Linnea SandströmOK Älme16:486:4114
8John SjöforsOK Älme16:586:5114
9Lova AxelssonOK Älme19:539:4614
10Majken RydénOK Älme20:1410:0714
11Alva BoströmOK Älme20:1910:1214
12Embla ThorenRonneby OK23:0612:591
13Jon WikströmHästveda OK23:1713:1013
14Lilly JohnssonOK Gynge32:3222:2513
Johan BjörckOK ÄlmeEj godk.14
Gustav NilssonAlvesta SOKEj start14
Eddie KarlssonOK Vilse 87Ej start1

U1 2290 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Enni LindskogOK Älme29:190:0014
2Svante SelinFK Göingarna30:191:0013
3Wilmer SelinFK Göingarna30:221:0313
3Leo ArnqvistOK Vilse 8730:221:031
5Tuva SelinFK Göingarna30:331:1413
6Emil AnderssonOK Virdarna34:054:4614
7Maja FranssonRonneby OK34:104:511
8Klas BerggrenLunds OK39:5210:3313
9Moltas ÖstergrenAlvesta SOK43:4014:2114
10Frida JönssonOK Vilse 8754:0224:431
11Bea MagnstedtOK Vilse 8754:5925:401
Emelie JohnssonOK Vilse 87Ej godk.1
Nanna SvenssonOK Vilse 87Ej start1
Meja SvenssonOK Vilse 87Ej start1

U2 2590 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Leo JohanssonOK Orion22:440:001
2Maja TenghagenHärlövs IF27:495:0513
3Klara FribergFK Finn31:418:5714
4Hugo DanielssonOK Skogsfalken37:0914:251

ÖM1 2590 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Leo EnerothAlvesta SOK29:200:0014
2Pernilla FribergFK Finn30:201:0014
3Olle RingKlubblös35:306:10
4Anna BolinFK Finn37:538:3314
5Andreas JohnssonOK Vilse 8742:2813:081
6Margareta RingKlubblös54:3625:16
7Pernilla SvenssonFK Finn64:1134:5114
Test TestOK ÄlmeÅterbud14
Prov ProvOK ÄlmeÅterbud14

ÖM2 3810 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Inger BlomqvistSK Graal62:560:0014
2Henry PeterssonAlvesta SOK64:521:5614
3Karin AnderssonOK Älme70:037:0714
4Anders AnderssonOK Älme70:077:1114
5Birgitta PeterssonAlvesta SOK71:108:1414

ÖM3 2910 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Marie FranssonRonneby OK24:110:001
2Christoffer Nilsson MagnstedtOK Vilse 8730:576:461
3Bengt PetterssonOK Älme35:1411:0314
4Magnus ElmbladOK Vilse 8735:1611:051
5Rosita KarlssonVäxjö Allmänna IS43:2619:1514
6MariAnne MånssonRonneby OK44:1420:031
7Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK48:0123:501
8Marie PerssonOK Gynge48:5724:4613
9Agneta BernboOK Orion49:2025:091
10Karin WiderbergOK Skogsfalken49:2125:101
11Jan DahlbergHässleholms OK51:4727:3613
12Gunilla LagerlöfStigmännen Karlshamns OK58:1134:001
13Leif SandströmStigmännen Karlshamns OK58:1834:071
14Paula WedebrandFK Finn62:4338:3214
15Alena WedebrandFK Finn62:5438:4314
Linda NilssonAlvesta SOKEj start14

ÖM5 3410 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Håkan FranssonRonneby OK33:050:001
2Göran RylanderFK Göingarna39:015:5613
3Per EnerothAlvesta SOK39:416:3614
4Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK43:5910:541
5Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK45:1712:121
6Pierre DanielssonOK Skogsfalken46:1913:141
7Arne PerssonOK Gynge47:1814:1313
8Therese GustafssonOK Virdarna47:2814:2314
9Anders AndreassonEmmaboda Verda OK48:3415:2914
10Agneta PeterssonRonneby OK48:5115:461
11Anna Lena OttossonFK Göingarna49:4416:3913
12Anders GranqvistVärend GN OL50:1617:1114
13Annika GranqvistVärend GN OL50:3917:3414
14Lovisa NilssonFK Göingarna51:4318:3813
15Mona RosbergVäxjö OK54:0621:0114
16Mats RuneforsVäxjö OK55:3022:2514
17Leif MagnussonOK Torfinn55:3322:2813
18Lena Kindlund-WibergOK Skogsfalken57:1024:051
19Margareta LindgrenVärend GN OL57:5324:4814
20Gunilla JohanssonVäxjö OK59:5426:4914
21Ann-Katrin AlmqvistFK Göingarna61:5728:5213
22Eva BlomqvistOK Skogsfalken79:3846:331
23Lena KarlssonOK Skogsfalken80:2947:241
Owe SvenssonOK OrionEj godk.1
Kristin LindbergLunds OKEj godk.13
Bengt HenrikssonVäxjö Allmänna ISEj godk.14
Katarina RingHalmstad OKEj godk.7

ÖM6 5910 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Patrik BrorssonTockarps IK50:070:0013
2Robin KarlssonAlvesta SOK55:115:0414
3Tobias BlomqvistOK Vilse 8755:465:391
4Anna EliassonOK Skogsfalken75:3325:261

ÖM7 3030 meter 40 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Jannie HagårdRävetofta OK25:180:0013
2Anna-Karin BondessonFrosta OK28:413:2313
3Morgan SvenssonHalmstad OK29:354:177
4Håkan KarlssonFK Finn31:015:4314
5Peter LiljedahlOK Skogsfalken31:586:401
6Per WikströmHästveda OK33:067:4813
7Arne AnderssonOK Torfinn33:077:4913
8Åsa EnerothAlvesta SOK35:149:5614
9Lars ThorenRonneby OK37:1311:551
10Lena SöderbergOK Skogsfalken38:4113:231
11Harry AnderssonMarkaryds FK40:4715:2914
12Anna WikströmHästveda OK41:2816:1013
13Roland ErikssonHästveda OK41:5616:3813
14Leif AxelssonSK Graal41:5716:3914
15Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken42:4417:261
16Barbro MartinssonOK Tyringe42:5417:3613
17Ronny CarlssonOK Skogsfalken43:0917:511
18Anna HultFK Finn43:1818:0014
19Anders HenrikssonOK Skogsfalken43:3918:211
20Kjell MånssonRonneby OK45:0819:501
21Nils-Åke NilssonFK Göingarna45:4520:2713
22Lena StrandMarkaryds FK45:5220:3414
23Ann-Mari PerssonVäxjö OK46:0420:4614
24Anna-Lena JonssonFK Finn46:4021:2214
25Lennart JonssonFK Finn47:0921:5114
26Åsa SvenssonOK Pan-Kristianstad48:0422:4613
27Tommy BengtssonHässleholms OK49:3824:2013
28Eva GustavssonAlvesta SOK50:4325:2514
29Kenneth LindblomVäxjö OK51:0825:5014
30Ingegerd LundhHästveda OK51:2126:0313
31Helen NilssonHärlövs IF53:2128:0313
32Lillemor BlomqvistOK Vilse 8756:2231:041
33Siw BlomkvistOK Vilse 8757:4632:281
34Christer SvenssonRonneby OK57:5232:341
35Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK62:1937:0114
36Mats RosénHästveda OK72:0546:4713
37Kjell NybergIS Kullen90:0664:4813
Bo SenjeHalmstad OKEj godk.7
Torill SvendsenLunds OKEj godk.13
Torgny ÅstedtHärlövs IFEj godk.13

ÖM8 4530 meter 43 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Henrik LarssonFK Göingarna34:320:0013
2Henrik ModigOK Pan-Kristianstad37:132:4113
3Mikael PerssonFK Göingarna41:006:2813
4Björn PalmLessebo OK42:247:5214
5William LundströmOK Torfinn44:4310:1113
6Per HolmbergRonneby OK46:2811:561
7Anna PerssonVäxjö OK46:5812:2614
7Maja AnderssonOK Orion46:5812:261
9Olle WindeliusFrosta OK47:1612:4413
10Jessica NilssonOK Torfinn49:0514:3313
11Maria CutovaOK Pan-Kristianstad53:5619:2413
12Håkan KarlssonOK Gynge54:0019:2813
13Hanna WåhlinOK Skogsfalken54:0519:331
14Per ForsbergOK Pan-Kristianstad54:5120:1913
15Bengt BengtssonTormestorps IF55:2220:5013
16Kerstin TjernlundOK Vilse 8755:2820:561
17Mats HolmVäxjö OK57:2922:5714
18Mikael SvenssonOK Pan-Kristianstad58:3724:0513
19Roger BolinFK Finn58:5324:2114
20Ulf ArvidssonVäxjö OK59:0124:2914
21Gunilla GustavssonOK Orion59:0724:351
22Ingmar EkelövSkåneslättens OL59:1924:4713
23Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad59:2524:5313
24Camila OlofssonVärend GN OL59:3725:0514
25Birgitta OlssonOK Skogsfalken61:3227:001
26Roger BergvikVäxjö OK61:3427:0214
27Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK64:0229:301
28Maria SvantessonKlubblös64:0429:32
29Bjarne HolmgrenKlubblös64:3430:02
30Håkan AnderssonKlubblös65:5931:27
31Eva PerssonVäxjö OK66:1031:3814
32Karin AnderssonOK Älme67:3733:0514
33Roland GustavssonAlvesta SOK68:3434:0214
34Lennart MartinssonOK Tyringe70:4336:1113
35Sven ThörnkvistTormestorps IF72:1737:4513
36Bengt-Åke NilssonOK Torfinn73:1438:4213
37STEN-Åke KVISTIS Kullen73:2138:4913
38Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL76:4042:0813
39Kristina LandgrenMalmö OK131:4597:1313
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OKEj godk.1
Johannes LindgrenVärend GN OLEj godk.14
Margret KarlssonOK SkogsfalkenEj godk.1
Lars StrandOK ÄlmeEj godk.14

ÖM9 7140 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+Dist
1Anton OddmoOK Pan-Kristianstad52:240:0013
2Johanna ErlandssonOK Skogsfalken60:438:191
3Torbjörn JohanssonBredaryds SOK61:349:1014
4Tore TjernlundOK Vilse 8762:209:561
5Jens NordahlStigmännen Karlshamns OK64:1011:461
6Johanna HolménHelsingborgs SOK66:4014:1613
7Ola MarkholmSkåneslättens OL77:4925:2513
8Bengt SalomonssonSkåneslättens OL96:4244:1813
Håkan NilssonMalmö OKEj godk.13


Skapad 2012-05-01 21:04:10 med OLA version 5.0.10-1